Cuma , Ağustos 3 2018

Su İçmenin Mucizevi Faydaları


Temel yaşam kaynaklarımızdan biri olan su, günlük ihtiyaca uygun olarak tüketildiğinde vücuda birçok katkı sağlıyor.

Vücudumuzun temel kaynağı olan su sadece bedenimize yarar sağlamakla kalmıyor ruh ve sinir sağlığını da düzenliyor. Öyle ki su yeterli miktarda tüketilmediği takdirde vücut yorgunluğu, zihinsel fonksiyonların gerilemesi, böbreklerin düzenli çalışmasının engellenmesi ve hatta kan depolarında azalmaya neden olabiliyor. İşte suyun mucizevi faydaları;

SU İÇMEK NELERE İYİ GELİR?

  • Doğru miktarda su içmek kalbi ve damarları besliyor. Kalp krizi riskini azaltıyor. Su yeterli miktarda tüketilmez ise kanın koyulaşması ve pıhtılaşması ile çarpıntı, ritim bozukluğu tansiyon dengesizlikleri ve kalp yetersizlikleri gibi hayati problemlerle karşılaşılabilir. Kabızlık, bağırsak tembelliği gibi sindirim problemlerinin oluşmasını engeller.
  • Midenin aşırı asit salgısını engeller böylece reflüye iyi gelir.
  • Ağız kokusunu önler.
  • Cilt sağlığı üzerinde oldukça önemli bir etkisi vardır. Yeterli miktarda su tüketmek deriyi nemlendirerek genç bir görünüm kazanmasına katkı sağlar.Böylece kişinin cildi; parlar, yumuşak, nemli, sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşur.
  • Hamilelikte bebeğin anne karnındaki gelişimi için ve sonrasında anne sütünün besleyiciliği için su oldukça etkin bir faktördür.
  • Midede oluşturduğu hacimden dolayı daha çabuk tokluk hissine neden olur ve metabolizmayı çalıştırır.
  • Eklem ağrılarına iyi gelir. Eklemler arasında bulunan sıvının miktarını düzenler böylece eklem ağrılarının oluşmasını engeller.
  • Su bütün vücudun çalışma sistemini düzenleyen beyine de inanılmaz katkı sağlıyor. Unutkanlık, dikkat eksikliği, uyku hali, algıda ve hareketlerde azalma, sinirlilik durumlarını oluşması önlüyor. Daha sağlıklı bir zihin ile hareket edilmesine yarar sağlıyor.
  • Grip gibi bulaşıcı hastalıklara karşı, vücut direncini destekler.

About admin

Check Also

Bu Besinler Çocukların Beyin Gelişimini Destekliyor

Beslenme alışkanlıkları,  genetik faktörler ve çevresel faktörler beyin gelişimini etkiler.  Kısacası beyin gelişimi beynin fiziksel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir