Pazar , Haziran 24 2018

Suç Çetesi Lideri Ağaçtan Düşen Babasını Almak İçin Geldiği Havalimanında Yakalandı!


Suç çetesi lideri Veysel Şahin, Sivas havalimanında yakalanarak tutuklandı. Şahin’in köyde ağaçtan düşen babasını almak için özel uçakla geldiği öğrenildi. 

Türkiye’de geçtiğimiz ay, İngiliz Scott William Masterton ile Veysel Şahin’in yönettiği iddia edilen sanal kumar çetesine operasyon düzenlenmişti. ‘Handikap’ isimli operasyonda Türkiye’de olmayan Veysel Şahin, yakalanamamıştı. Operasyonda Veysel Şahin ile birlikte 236 şüpheli hakkında 25 yıla kadar hapis cezası istemi ile dava açıldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde olduğu belirlenen Şahin için Türkiye’ye iade girişimi başlatıldı. Ancak Şahin, bu sırada Lübnan’a geçti. Dün özel bir uçakla Sivas’a gelen Şahin, havaalanında polis tarafından gözaltına alındı. 

BABASINI ÖZEL UÇAKLA ALMAYA GELDİ
Veysel Şahin’in Koyulhisar İlçesi Boyalı Köyü’nde yaşayan babasının dün ağaçtan düştüğü, Şahin’in de yaralanan babasını almak için özel bir uçak kiralayarak Sivas’a geldiği öğrenildi. Polisin havaalanında dikkati sonucunda yakalanan Şahin, gözaltına alınarak adli makamlara sevk edildi. Büyükçekmece 3’üncü Sulh Ceza Hakimliğince Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden sorgulanan Şahin, tutuklanarak Sivas E Tipi Kapalı Cezaevi’ne götürüldü. Bana Sümmani Şahin’in ise Koyulhisar’dan kent merkezine getirildiği tedavi için aynı özel uçakla İstanbul’a götürüldüğü belirtildi. Alınan başka bir bilgi ise  2015 yılında Koyulhisar İlçesi Boyalı Köyü Sarıçiçek Yaylası’nda düzenlenen bir festivalde Veysel Şahin’in ağalık yaptığı ve daha sonra bunu babasına devrettiği öğrenildi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir