Pazartesi , Haziran 25 2018

Suç İçinden Yeni Bir Suç Çıktı! Fuhuştan Yakalanan Grup Örgütten Yargılanacak


Bodrum’da insan tacirlerine yönelik olarak düzenlenen operasyonda tutuklanan 15 şüpheli hakkında ‘Örgüt hiyerarşisi içinde fuhuşa aracılık ve yer temini’ suçu kapsamında dava açıldığı öğrenildi.

Muğla Bodrum ilçesinde insan tacirlerine yönelik olarak düzenlenen operasyonda, tutuklanan 15 kişi cezaevine gönderilmişti. Alınan bilgilere göre, şüpheliler hakkında başlatılan soruşturma kapsamında, 15 şüpheli hakkında ‘Örgüt içinde fuhuşa aracılık ve yer temini’ suçundan yeni bir dava açıldığı öğrenildi.

POLİS EŞ ZAMANLI OPERASYON DÜZENLEMİŞTİ

Bodrum ilçesinde yerleri tespit edilen ve Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyonla 20 farklı adrese polis tarafından eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında, Kırgız, Kazak, Özbek ve Rus uyruklu toplamda 18 kadını Bodrum’da fuhuşa teşvik eden Ö.K liderliğindeki örgüt çökertildi.

SUÇ İÇİNDEN SUÇ ÇIKTI

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan yoğun araştırmalar kapsamında, fuhuşa aracılık eden ve yer temininde bulunan 15 şüpheli Bodrum başta olmak üzere İzmir, Van ve Yalova illerinde yakalanarak Bodrum’a getirildi. 15 şüpheli hakkında 29 Aralık 2017 tarihinde Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklama kararı verildi. Ayı zamanda yaşları 25 ila 30 arasında değişen yabancı uyruklu kadınların sınır dışı edilme işlemleri tamamlanırken yakalanan şüpheliler hakkında, ‘Örgüt hiyerarşisi içinde fuhuşa aracılık ve yer temini’ suçlarından kamu davası açıldığı öğrenildi.
 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir