Pazar , Haziran 24 2018

Taksim’de Engelli Genç Kimsenin Yapamadığını Yapıp Gönülleri Fethetti


Taksim Meydanı’nda kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için bir sosyal deney yapıldı ve bir erkek, eşi gibi görülen kadına şiddet uyguladı. Herkes olayı karşıdan izlerken ise engelli bir vatandaş onların yanına gelerek müdahale etti ve şiddeti engellemek istedi. İşte detaylar…

İstanbul’da üniversite öğrencileri 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla ve de kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla Taksim Meydanı’nda bir sosyal deney yaptılar. Sosyal deneyde ise karı-koca olarak görünen çift, Taksim Meydanı’nın en kalabalık noktasında tartışıyorlarmış gibi yapmaya başladılar ve bunun yanın sıra tartışmayı daha şiddetlendirip erkek, kadına şiddet uygulamaya başladı. O sırada ise çevrede toplanmaya başlayan herkes olayı karşıdan izledi ve kimse müdahale etmedi.

TEKERLEKLİ SANDALYESİNİ ÜZERİNE SÜRDÜ

Herkesin olayı izlediği esnada ise Taner Yılmaz isimli engelli bir vatandaş, tekerlekli sandalyesini adamın üzerine sürdü ve eşi olarak görünen genç kadına şiddet uygulamasına engel olmaya çalıştı ve onunla sözlü tartışma yaşadı. O sırada ise olayı çözmeye gelen sivil polis ise olayın gerçek yüzünü öğrenince olay yerinden ayrıldı.

 Olayı herkesin izleyip bir tek engelli olan Taner Yılmaz’ın müdahale etmesi ise gönülleri fethetti. Yaşanılan olay sonrasında ise açıklamalarda bulunan Taner Yılmaz, çevredeki vatandaşların tepki göstermemesine çok şaşırdığını söyledi ve kendisinin engel olmak için elinden geleni yaptığını söyledi.

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir