Pazar , Temmuz 22 2018

Tekirdağ’da Tren Kazası: 24 Ölü, 338 Yaralı


Edirne Uzunköprü ile İstanbul Halkalı arasında sefer yapan ve içerisinde 362 Yolcu ile 6 personel bulunan trenin 5 vagonu Tekirdağ’da devrildi. Bu sabah saatlerinde kaza hakkında açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, feci kazada 24 kişinin Hayatını kaybettiğini 338 kişinin de yaralandığını duyurdu. Hemen ardından açıklama yapan ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ise kazanın aşırı yağış nedeniyle menfez ve ray arasındaki toprağın boşalması sonucu yaşandığını açıkladı.

Dün saat 15.45 sularında Edirne’nin Uzunköprü ilçesinden İstanbul Halkalı ‘ya gitmek üzere hareket eden yolcu treninin 5 ve bunu Tekirdağ Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi’nde raydan çıkarak devrildi. 362 Yolcu ve 6 personel ile hareket eden yolcu treninin kazanın ardından metrelerce sürüklendiği anlaşıldı.

ACI BİLANÇO SABAH SAATLERİNDE AÇIKLANDI

Bu sabah saat 07.00 sularında, Çorlu Kaymakamlığı’nda oluşturulan kriz masasında basın mensuplarının karşısına geçen Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, kazanın acı bilançosunu açıkladı. Feci kazada 24 kişinin hayatını kaybettiği, 338 kişinin de yaralandığı belirtildi. Yaralılardan 194’nün ayakta tedavilerinin tamamlandığı diğer yaraların ise hastanede tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

YOLCULAR DEHŞETİ YAŞADI

Kazada tren metrelerce sürüklenirken, içerisinde bulunan yolcular da dehşeti yaşadı. Kazanın ardından bölgenin yağışlı olması nedeniyle arama – kurtarma ekipleri kaza yerine ulaşmakta güçlük çekti. Çevrede bulunan vatandaşlar, traktörlerle bölgeye ulaşarak kazada yaralananlara yardım etti.

About admin

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir