ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşına Bill Gates’ten yorum geldi

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Bill Gates, ABD ve Çin arasında yaşanan ticaret savaşı hakkında önemli yorumlarda bulundu.

TEKNOLOJİ 25.11.2019, 12:14 Melek Eren
ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşına Bill Gates’ten yorum geldi

ABD ve Çin arasında yaşanan ticaret savaşları nedeni ile Trump yönetimi tarafından kara listeye alınan ve lisansı iptal edilen Huawei şirketi geçici lisans sayesinde aylardır ABD'li şirketler ile ticaret yapmaya devam ediyordu. Son dönemlerde teknoloji dünyasının en önemli oyuncuları arasında yer alan Huawei için geçtiğimiz günlerde güzel haberler gelmiş, ABD Ticaret Bakanlığı kısa süre içerisinde lisansların yeniden verilmeye başlanacağını duyurmuştu.

Bill Gates’ten yorum geldi

Microsoft'un kurucusu ve dünyanın en zengin insanı olan Bill Gates, son dönemlerde ürettiği akıllı telefonlar ve yakaladığı satış rakamları sayesinde Apple'ı bile geride bırakarak ikinciliğe yükselen Huawei hakkında önemli açıklamalar yaptı. New York Times gazetesine bir röportaj veren Bill Gates, aynı zamanda ABD ve Çin arasında yaşanan ticaret savaşının anlamsız olduğunu dile getirdi. Ünlü iş adamı casusluk için kullanıldığı iddia edilen Huawei ürünlerinin tarafsız bazı testlerden geçirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Her zaman yenilikçi bir şirketi

Huawei’nin düşük maliyetli 5G ürünleri ürettiğini ve diğer şirketlerle rekabet içine girdiğini belirten Bill Gates, Bu rekabet gayesi de diğer şirketlere de fiyatlarını indirmek zorunda kaldığını ve bunun da iyi bir şey olduğunu dile getirdi. Gates açıklamasının devamında Huawei’nin her zaman yenilikçi bir şirket olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@