Ahmet Davutoğlu TikTok'a üye olup gençlere seslendi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi’ni kurmuş ve vatandaşların karşısına çıkmıştı. Sosyal medya ve gençlere önem verdiğini her fırsatta söyleyen Ahmet Davutoğlu bu defa da Türkiye'de 38 milyon üyesi bulunan TikTok'a üye oldu.

Ahmet Davutoğlu TikTok'a üye olup gençlere seslendi

Ahmet Davutoğlu yeni kurduğu Gelecek Partisi'ni 13 Aralık tarihinde kamuoyuna ilan etmişti. Gençlerle daha yakın iletişim kurmak İstediğini söyleyen Ahmet Davutoğlu komik ve eğlenceli videoların paylaşıldığı sosyal medya platformu TikTok'a üye oldu.

İlk videosunu yayınladı

Türkiye'de 38 milyon kullanıcısı bulunan platforma üye olan Ahmet Davutoğlu ormanlık alanda çektiği ilk video video paylaştı. Gençlerin TikTok kullanıcısı olduğunu söyleyen Ahmet Davutoğlu gençler neredeyse kendilerinin de orada olacaklarını dile getirdi.

TikTok Twitter’ı geride bırakmıştı

Türkiye'de sosyal medya uygulamalarının 10 yıllık değişimine ilişkin bir video hazırlayan dijital düşün Derneği, 10 yıldan bu yana Türkiye'de Facebook'un zirvedeki yerini olduğunu fakat son dönemlerde TikTok uygulamasının Twitter’ı geride bıraktığını ortaya çıkarmıştı. Türkiye'de son 10 yılda sosyal medya kullanıcı sayısında önemli bir artış görüldüğü belirtilirken, Türkiye'de internet kullanıcılarının %95'inin bir sosyal medya platformuna üye olduğu ifade edilmişti. Haftada birden fazla kez düzenli olarak sosyal medya sitelerine giriş yapan aktif kullanıcı sayısının ise yüzde 67 olduğu ortaya çıkmıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@