Aileler dikkat! Mavi Bebek oyunu tehlike saçıyor

Daha önce Mavi Balina ve Momo oyunlarının çocuklar üzerindeki tehlikelerinin ardından şimdi de Mavi Bebek adlı oyun tehlike oluşturmaya başladı.

TEKNOLOJİ 06.07.2020, 22:48 Sema Topbaş
Aileler dikkat! Mavi Bebek oyunu tehlike saçıyor

Daha önce Mavi Balina ve Momo oyunlarının çocuklar üzerindeki tehlikelerinin ardından şimdi de Mavi Bebek adlı oyun tehlike oluşturmaya başladı. Pek çok talimatla ilerlediği gözlemlenen oyunda, çocuklar için oldukça tehlikeli düzeyde bir korku seansı yaşatılıyor.

Türkiye'de de Tehdit Oluşturuyor

Yenişafak'ın haberine göre, Mavi Bebek oyunu çocukların üzerinde büyük bir korku oluşturuyor ve sonucu ölüme kadar gidebiliyor. Genellikle dünya çocuklarını etkisi altına almış olan bu tehlikeli oyun Türkiye'de de görülmeye başlandı. Peki, çocuklar üzerinde bu kadar tehlike yaratan bu oyunun içeriği ne? Çocukları bekleyen tehlikeler neler? Aileler nasıl önlemler almalı?

Ölümle Sonuçlanabiliyor

banner32
Oyunla ilgili detayları paylaşan Sosyal Medya Derneği Başkanı Engin Dinç, çocuklarn anlattığına göre banyonun ışığını kapatıp elinde bebek varmış gibi sallayarak 'Blue Baby , Blue Baby' diyorsunuz. 14-15 dakikalık bir sürenin ardından elinizde bir bebek varmış hissi yaşamaya başlıyorsunuz. Elinizde hissettiğiniz bu bebek bir süre sonra tırnaklarını kolunuza batırmaya başlıyor. Eğer bunun ardından bebeği elinizden atmazsanız bebeğin annesi 'Bebeğimi bana ver' diye seslenmeye başlıyor. Eğer bebeği bırakmaz ve orada durmaya devam ederseniz delirebilir hatta ve hatta ölebilirsiniz. 

Mavi Bebek Oyunu

Oyunun Amacı Ne?

Bu oyunda tıpkı Momo oyununda olduğu gibi yazıştığınız kişi sizin hakkınızdaki bazı bilgileri biliyor. Aynı zamanda etrafınızda bulunan eyaları size söyleyebiliyor ve size siber zorbalık yapabiliyor. Öte yandan ses efekti göndererekte karşısındaki kişinin korkmasını sağlayabiliyor. Anlık kamera görğntüsü göndererek çocuklar üzerinde korku oluşturabiliyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@