Apple kendi uygun teknolojilerini geliştirmek için çalışmaya başladı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, kendi uydularını geliştirmek üzere çalışma yapıyor. Dünya basınında yer alan haberlere göre Apple CEO'su Tim Cook, bu projeye yoğun ilgi gösteriyor.

Apple kendi uygun teknolojilerini geliştirmek için çalışmaya başladı

Bloomberg'in haberine göre dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple, kullanıcılarının cihazlarına veri göndermek için uydu teknolojisi üzerinde çalışmaya başladı. Haberde şirketin bu teknolojinin kullandığı uyduları 5 yıl içerisinde uzaya göndermeyi planladığı ifade edildi.

İptal etme ihtimali de var

Uydu teknolojisi hakkında hala dünyada bilinmeyen çok fazla detay bulunuyor. Bloomberg yaptığı haberde Apple tarafından başlatılan bu projenin daha ilk günlerinde olduğu ve projenin iptal olma ihtimalinin de bulunduğunu ifade etti. Aynı zamanda Apple'ın bu proje ile ilgili tam olarak nereye varmayı planladığının da belirsizliğini koruduğu ifade edildi.

Operatörlere bağımlı olmayabilir

Apple tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında kendi duygularını geliştirmeyi mi yoksa diğer şirketlerin uydularını kendi istediği gibi ayarlamayı mı planladığı henüz bilinmiyor. Apple'ın kendi oyunu teknolojisinin geliştirilmesi durumunda birçok yeni fırsata kapı açılabileceği öngörülüyor.  Eğer Apple'ın bu çalışmaları başarıya ulaşırsa şirket kendi altyapısını operatörlere bağımlı olmadan kurabilecek. Apple'ın bu projesi kapsamında bir düzine kadar mühendisinin çalıştığı öğrenilirken ekibin başında daha önce de Skybox Imaging’de çalışmış Michael Trela ve John Fenwick bulunuyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@