Apple’dan koronavirüs kararı! Dünya genelindeki tüm mağazaları kapanıyor

Tüm dünyada yayılan koronavirüs salgını nedeniyle önlem almak isteyen Apple, Çin dışındaki tüm perakende mağazalarını 2 hafta süreyle kapatma kararı aldı.

TEKNOLOJİ 14.03.2020, 15:22 14.03.2020, 15:25 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Apple’dan koronavirüs kararı! Dünya genelindeki tüm mağazaları kapanıyor

Tüm dünyada yayılan koronavirüs salgını nedeniyle önlem almak isteyen Apple, Çin dışındaki tüm perakende mağazalarını 2 hafta süreyle kapatma kararı aldı. Çin haricinde 460 mağazası bulunan Apple, koronavirüs salgınına karşı önlem almak amacıyla tüm mağazalarını geçici olarak kapatma kararı aldı.

Apple’dan Koronavirüse Karşı Önlem

Apple tarafından yapılan resmi açıklamada, firmanın Çin haricindeki tüm perakende mağazalarını kapatma kararı aldığı öğrenildi. Mağazaların 27 Mart tarihine kadar geçici olarak kapatılacağı belirtilirken koronavirüs salgını sebebiyle tüm personellerini evden çalıştıracağı belirtildi.

Virüsün Bulaşma Riskini En Aza İndirmek İçin En Etkili Yöntem

Apple CEO’su tarafından şirketin resmi sitesinde yer verilen açıklamada, koronavirüsün bulaşma riskini en aza indirmek için en etkili yöntemin yoğunluğu azaltmak ve sosyal mesafeyi en üst düzeye çıkarmak olduğu belirtildi. Çin haricindeki tüm perakende mağazalarının 14 gün kapatılacağının duyurulduğu açıklamada, personelin de çalışmalarına uzaktan devam edeceği ve ödemelerini aynı şekilde almaya devam edecekleri ifade edildi.

Kapatma Kararından En Çok ABD Etkilenecek

Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa süree yaygınlaşarak küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs sebebiyle önlem almak isteyen Apple, İtalya ve İspanya’daki mağazalarını geçici olarak kapatma kararı almıştı. Çin’in haricinde tüm dünya genelinde 460 adet mağazası bulunan Apple’ın en fazla mağazası bulunan ülke ise 270 mağaza ile ABD. Apple’ın koronavirüs önlemleri kapsamında aldığı kapatma kararından en çok etkilenecek ülkeler arasında ABD birinci sırada yer alıyor.

Yorumlar (0)