Bunu sakın Yapmayın! Whatsapp’tan dava uyarısı

Whatsapp mesajlaşma uygulaması sisteme entegre edilen yeni özelliklerle daha verimli hale gelse de bazı kötü niyetli kişiler, bu yeni özellikleri art niyetli olarak kullanıyor. Whatsapp, yetkilileri, bu kişilerin tespit edilmesi halinde dava açılacağını duyurdu.

TEKNOLOJİ 06.05.2020, 22:25 Şener Koştu
Bunu sakın Yapmayın! Whatsapp’tan dava uyarısı

Dünyadaki en yaygın mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, platforma entegre ettiği yeni özelliklerle adından sıkça söz ettiriyor. Ancak bu özellikleri aykırı kullananlar da olmuyor değil. Bir açıklama yapan Whatsapp, yasaya aykırı kullanımların tespit edilmesi durumunda ilgili kişiler hakkında dava açılacağını bildirdi.

Dava Açılacak

banner32
Dünyada 2 milyar civarında kullanıcıya sahip olan Whatsapp mesajlaşma uygulamasına ilgi her geçen gün artıyor. Bu da doğal olarak kullanıcı sayısını yükseltiyor. Ancak Whatsapp mesajlaşma uygulaması, özellikle istenmeyen mesajlar yüzünden yaşamlarımızda önemli bir sorun haline gelebiliyor. Bu gibi olumsuz durumların önüne geçmek ve deneyimi en iyi ve en güvenilir hale getirmek isteyen Whatsapp yetkilileri yeni çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar neticesinde toplu mesaj özelliğinde takip edilmesi gereken yeni gelişmeler yaşanıyor. Whatsapp yetkilileri tarafından kullanıcıların istifadesine sunulan toplu mesaj özelliğini yasalara aykırı kullananların tespit edilmesi durumunda dava açılacak.

Otomatik Mesaja Dikkat

Toplu mesajlaşma uygulamasının yasalara aykırı kullanımının tespit edilmesi halinde gerekli yasal adımların atılmasında tereddüt edilmeyeceğini özellikle vurgulayan Whatsapp yetkilileri, otomatik mesaj atılması ve diğer kullanıcıların rahatsız edilmesi gibi yasaya aykırı kullanımların tespit edilmesi halinde sorumlu kişiler hakkında gerekli yasal işlemin yapılacağı söylendi.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@