Dünya basını Türkiye'nin yerli otomobiline hayran kaldı

Türkiye'nin ilk yerli otomobili dün düzenlenen büyük bir etkinlikte beğeniye sunuldu. Türkiye'nin yerli otomobili dünya basınında da geniş yankı uyandırdı.

Dünya basını Türkiye'nin yerli otomobiline hayran kaldı

Türkiye'nin ilk yerli otomobili dün düzenlenen büyük bir etkinlikle tanıtılırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan otomobilin deneme sürüşünü gerçekleştirdi. Tasarımı ve teknik yetenekleri ile lansmandan bu yana herkesin dilinde olan yerli otomobil, dünya medyası tarafından da ilgiyle karşılandı. Sosyal medyada da geniş yankı uyandıran yerli otomobil hakkında sadece dakikalar içerisinde 100 binden fazla tweet atıldı.

Reuters haber ajansı Dünyaya duyurdu

Tamamen Türk Malı olarak üretilen yerli otomobil dünyanın en büyük haber ajanslarından olan Reuters tarafından da dünyaya duyuruldu. Reuters, yaptığı haberini Türkiye'nin ilk yerli otomobili tanıtıldı başlığı ile paylaştı.

Tesla’ya rakip olarak görüldü

İngiliz gazetesi Daily mail ise Türkiye'nin ürettiği ilk yerli otomobili ABD'li elektrik araç üreticisi Tesla’ya rakip olarak gösterdi. Türkiye'nin yerli otomobili dünya basınında başka gazetelerde ve haber sitelerinde de yer aldı. El Cezire de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli otomobil hakkında yaptığı açıklamalara geniş yer verdi. Bloomberg ise yapılan tanıtımın ardından Türkiye'nin 3.7 milyar dolarlık ilk yerli otomobil projesini tanıttığını dünyaya duyurdu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@