Facebook'un yeni uygulaması ile kullanıcılar para kazanabilecek

Facebook kullanıcıları için para kazanabilecekleri yeni bir uygulama geliştirdi. Viewpoints isimli uygulama sayesinde kullanıcılar anket doldurarak para kazanabilecek.

TEKNOLOJİ 27.11.2019, 00:00 27.11.2019, 17:02 Kübra Kozbay
Facebook'un yeni uygulaması ile kullanıcılar para kazanabilecek

Sosyal medya devi Facebook son dönemlerde veri gizliliğinin ihlali nedeniyle gündemden düşmüyor. Yaptığı güncellemelerle bu problemleri çözmeye çalışan Facebook, yeni bir uygulama ile de gündeme geldi. Facebook'un yeni devreye soktuğu pazar araştırma uygulaması Viewpoints, uygulamayı kullanan ve anket dolduran kullanıcılara para ödeyecek.

Viewpoints uygulamasını kullanmanın şartları

Uygulamayı kullanmak için öncelikle Facebook hesabınızın olması gerekiyor ardından da Viewpoints’e katılarak sizlerden istenen isim, soyisim, e-posta adresi, doğum tarihi, ikamet ettiğiniz ülke ve cinsiyet gibi bilgileri doldurmanız gerekiyor. Facebook hesabınız varsa doğrudan bu hesabı kullanarak da uygulamaya bağlanabilirsiniz. Daha sonra ise karşınıza programs olarak adlandırılan anketler çıkacak. O anketleri doldurarak para kazanmaya hemen başlayabilirsiniz.

1000 puana 5 dolar ödeme yapıyor

Kullanıcılar anketlere katıldıkları süre boyunca Facebook tarafından puanlar ile ödüllendiriliyor. Anket dolduran kullanıcıların puanı 1000 puana ulaştıktan sonra Facebook 5 dolar ödeme yapıyor. Sosyal medya devinin bu uygulamadan elde edeceği verileri Instagram ve WhatsApp gibi platformlarını geliştirmek için kullanılacağı öğrenildi. Veri yönetimi konusunda geçmişi pek parlak olmayan Facebook, Viewpoints'ten elde ettiği verilerin başka firmalarla paylaşılmayacağını garanti ediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@