Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg Bizi Boykot Edenler Geri Gelecek

Facebook’un CEO’su Zuckerberg, reklam boykotuna katılan tüm şirketlerin temmuz ayından sonra geri geleceklerini açıkladı.

TEKNOLOJİ 03.07.2020, 13:21 03.07.2020, 13:40 Kadir Kurtay
Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg Bizi Boykot Edenler Geri Gelecek

Amerikan Başkanı Donald Trump’ın şiddet içeren söylemlerini aynen kullandığı için eleştiri oklarının hedefi haline gelen Facebook, başlatılan boykot kampanyasıyla birçok şirketin yaptırımlarıyla karşı karşıya kaldı.

Sivil toplum kuruluşları, Facebook’a reklam verilmemesi için #StopHateforProfit (Kâr için nefreti durdur) kampanyasını başlattı ve birçok şirket bu kampanyaya katılarak Facebook reklamlarını durdurdu.

Boykota katılarak Facebook'a verdikleri reklamları tamamen durduran şirketler arasında  PlayStation, Coca-Cola, Honda, Starbucks ve Microsoft gibi devler yer almakta.

ENDİŞELİ DEĞİLİZ

banner32
Mark Zuckerberg, yaşanan boykotun, Facebook’a reklam veren 8 milyon reklam verenin sadece küçük bir kısmını içerdiğini ve bu sebeple gelirlerinde fazla bir azalma olmadığını belirtti.

Zuckerberg, Boykottan dolayı endişeli değiliz. Politikalarımızı yeniden gözden geçirme gibi bir planımız yok.

BOYUN EĞMEYECEĞİZ

Zuckerberg, Uygulanan boykotla teknik olarak tehdit ediliyoruz. Şimdi geri adım atarsak teslim olacağız. Önümüzdeki zamanda bu tarz olaylarla daha sık karşılaşabiliriz, boyun eğme gibi bir niyetimiz yok.

Zuckerberg ayrıca, uygulanan bu boykotun temmuz ayından sonra unutulacağını ve şirketlerin tekrardan Facebook ve Instagram’a reklam vereceğini söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@