Google erişim sorunu ile ilgili bakanlıktan açıklama geldi

Türkiye genelinde bugün sabah saatlerinde Google bağlantısında sorun yaşandı. Özellikle bilgisayar üzerinden Google'a bağlanmak isteyen kullanıcılar problemlerle karşı karşıya kalırken Ulaştırma Bakanlığı sorunun kaynağı hakkında açıklama yaptı.

TEKNOLOJİ 19.12.2019, 18:33 Melek Eren
Google erişim sorunu ile ilgili bakanlıktan açıklama geldi

Bu sabah 10.55’den itibaren arama motoru Google'a erişim problemi yaşanmaya başlandı. Sadece arama motorunda değil Google'ın diğer ürünlerinde de problem yaşayan kullanıcılar Google'ın çöktüğünü sosyal medya üzerinden duyurdu. Google'da yaşanan bu problemin sadece Türkiye'de olmadığı komşu ülkelerde de yaşandığı ortaya çıktı.

Avrupa'nın bazı ülkelerinde de devam ediyor

Türkiye başta olmak üzere Google ile ilgili bu sıkıntının Romanya, Yunanistan, Bulgaristan, İngiltere,  Almanya, İsviçre Portekiz'in de aralarında bulunduğu Avrupa'nın bazı ülkelerinde kısmi olarak devam ettiği belirtildi.

Ulaştırma Bakanlığı açıklama yaptı

Google servislerinde sabah saatlerinden bu yana yaşanan sorunlarla ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, açıklama yaptı. Söz konusu sorunların global olarak devam ettiğini belirten Sayan, Türkiye'de bulunan operatörlerden kaynaklı bir arıza olmadığını Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi ekiplerinin süreci yakından takip ettiğini ifade etti. Sabah saatlerinde hiçbir şekilde servislerine erişim sağlanamayan şu anda da kısmi olarak problemin devam ettiği Google ise bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı. Akşam saatlerinde ise BTK’dan bir açıklama yapılarak Türkiye'de yaşanan kesintisinin kesinlikle Türkiye kaynaklı olmadığını çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@