Google Haritalar gizli mod kullanmaya başladı

Google tarafından Eylül ayının son günlerinde Android için yayınlanan Google Haritalar gizli mod özelliği devreye girdi. Özellik şu anda sınırlı sayıda olsa da kullanıcıları ulaşmaya başladı.

Google Haritalar gizli mod kullanmaya başladı

Google Eylül ayının son günlerinde bir açıklama yaparak Android üzerinden Google Haritalar kullanılanlar için gizli mod özelliğinin geleceğini duyurmuştu. Ekim ayında ise bir özelliği yayınlandı ve kullanıcılar, uygulamada gizli mod özelliğini kullanmaya başladı. Şu anda bütün Android kullanıcılarına ulaşmasa da Google Haritalar gizli mod dönemi Android için başladı.

Kullanıcıların gittiği yerler kaydedilmeyecek

banner32
Google Haritalar gizli mod özelliği sayesinde bundan sonra kullanıcıların gittiği yerler haritalara kaydedilmeyecek. Kullanıcıların gizli mod özelliğini devreye alınması durumunda konum geçmişi ile kayıt altına alınmayacak. Google Haritalar sizin gizliliğinizi korumaya devam ederken Google Asistan ve diğer Google servislerinin yaptıklarınızı takip etmeye devam ettiğini unutmayın.

Şimdilik sadece Android kullanıcıları için geldi

Bu özellik şu anda ilk aşamada sadece Android kullanıcıları için devreye girdi. Ancak kısa süre sonra iOS tarafından da yayınlanacak ve Apple kullanıcıları da bu özelliği kullanmaya başlayacak. Android kullanıcıları Google Haritalar uygulamasında gizli modu aktifleştirmek istiyorsa öncelikle uygulamayı açacak ardından profil resmine dokunacak ve karşısına çıkan sekmeden gizli modu aç özelliğine tıklayacak.

Google'ın bütün ürünlerine gelebilir

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Google, uzun zamandan beri gizlilik modu üzerinde çalışıyor ve bütün ürünlerine getirmeyi planlıyor. Özellikle konum kullanan uygulamalar için gizlilik modunun gelmesi büyük bir avantaj olarak görülüyor. Gizlilik modu gelmesi durumunda Google hesabınıza girmeyi başaran kişiler konum özelliğinize ulaşamayacak ve gizlilik konusunda ortaya çıkan endişeler böylelikle ortadan kalkmış olacak.

Yorumlar (2)
Erman Eski 10 ay önce
Google Apple falan hep tüm bilgilerimizi alıyor. Sanırım Google gittiğimiz yerlerden artık sıkıldı ve yine sanırım yeni bir yere gitmedikçe kaydetmeyecek. Bence bu.
Metin K. 10 ay önce
Google bilgileri kendi sunucusunda saklamıyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@