Google'ın yeni CEO'sunun alacağı maaş dudak uçuklattı

Dünyanın en büyük arama motoru Google'ın CEO’luğunu yürütürken aynı zamanda geçtiğimiz günlerde Alphabet'in CEO'luk görevine getirildiği açıklanan Sundar Pichai’nin yıllık maaşı akıllara durgunluk verdi.

Google'ın yeni CEO'sunun alacağı maaş dudak uçuklattı

ABD'li teknoloji devi Google, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak ünlü arama motorunun CEO'luk görevini yürüten 47 yaşındaki Sundar Pichai'yi Alphabet CEO’luğuna getirdiğini duyurmuştu. Ünlü arama motorunun CEO’su alacağı maaş ile bir kez daha gündeme geldi. Yıllık 2 milyon dolar maaş alacak olan Pichai’ye aynı zamanda Google tarafından 120 milyon dolar değerinde hisse hibe edilecek.

Performans hissesi de alacak

Yıllık 2 milyon dolar net maaş alacak olan Sundar Pichai, aynı zamanda performansına göre net maaş alan üzerine 90 milyon dolara kadar performans hissesi alabilecek.

Alphabet CEO'luğuna getirilmişti

Google kurucu ortakları Larry Page ve Sergey Brin, Aralık ayının başlarında bir açıklama yaparak Alphabet CEO’luğundan ayrıldıklarını duyurmuş ve söz konusu pozisyonu Pichai'ye bırakmışlardı. Google'da iki pozisyonda CEO olarak görev yapan Pichai birkaç yıl içerisinde dünyanın en zengin insanları arasına girecek gibi görünüyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@