İnsanlar artık RFID çiple mi yönetilecek? RFID çip nedir?

İnsanların artık çiplerle yönetileceği iddiaları bir kez daha gündeme geldi. Bu gündem Rockefeller’in yıllar önce yaptığı açıklama ve Elon Musk tarafından duyurulan bir proje ile dünya gündemine oturdu. 

TEKNOLOJİ 09.04.2020, 16:31 09.04.2020, 16:42 Sema Topbaş
İnsanlar artık RFID çiple mi yönetilecek? RFID çip nedir?

İnsanların artık çiplerle yönetileceği iddiaları bir kez daha gündeme geldi. Bu gündem Rockefeller’in yıllar önce yaptığı açıklama ve Elon Musk tarafından duyurulan bir proje ile dünya gündemine oturdu. Herkes tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınının yeni bir dünyanın habercisi olduğu yorumlarını yaparken insanlığın çiplerle yönetileceği iddiaları da yeni bir gündem konusu oldu.

İnsanların Çipler Tarafından Yönetileceğini Rockefeller’in Bir Ferdi Dile Getirdi

Küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüsle ilgili birçok yorum ve virüsün ortaya çıkmasıyla ilgili binlerce iddia ortaya atılırken insanların artık çiple yönetileceğine dair iddialar da gündeme geldi. İnsanların çiplerle yönetileceğine dair söylemleri yıllar öncesinde dile getiren dünyanın en zengin ailelerinden Rockefeller aile fertlerinden Nicholas Rockefeller’in tüm komple teorilerindeki asıl amacın dünya üzerinde bulunan tüm insanlara RFID çipi yerleştirmek olduğunu söylediği öğrenildi. Rockefeller ailesinin insanlık üzerindeki bir planı olduğu belirtilen çip takma planına göre, insanların parası ve sahip olduğu her şeyin o çiplerde olacağı bilgisine yer verildi.

RFID Çip Nedir?

Uzun yıllar öncesinde Rockefeller aile fertlerinden olan Nicholas Rockefeller’in bahsettiği RFID çip herkes tarafından merak edilmeye başlandı. Radyo Frekansı İle Tanımlama Teknolojisi, radyo frekansı kullanılarak nesneleri hem tekil hem de otomatik olarak tanıma yöntemi anlamı taşımaktadır. RFID, temel olarak bir etiket ve okuyucudan meydana gelmektedir. Söz konusu RFID etiketleri ürün kodu gibi nesne bilgilerini almak, saklamak ve göndermek amacıyla programlanabilmektedir.

banner32

Daha Önce RFID Çip Denemesi Yapıldı

İsveç’in Başkenti Stockholm’de yer alan Epicenter adlı bir şirketin ofis içinde daha rahat çalışma imkanı yaratmak için ofis elemanlarının eline mikroçipler yerleştirdiği öğrenildi. RFID adı verilen bu çiplerin bir anten barındırdığı ve pile ihtiyaç duymadığı belirtiliyor. Ellerine yerleştirilen çipler sayesinde kimlik kartı yerine ellerini okutan ofis çalışanları akıllı telefonlara bağlanabilerek fotokopi çekme işlemi de gerçekleştirebiliyorlar.

Elon Musk İnsanlara Çip Takma Projesini Duyurdu Mu?

Yeni tip koronavirüs salgınından yaklaşık 6 ay önce Elon Musk’un insanlara çip takma projesiyle yakından ilgilendiği öne sürüldü. Söz konusu çiplerin fare ve maymunlarda denendiği bilgilerine ulaşılırken Elon Musk’un bu çiplerin insanlar üzerinde uygulanması için 2020 yılının beklendiğini söylediği iddia edildi. Musk tarafından duyurulan bu projenin koronavirüs salgınından hemen önce paylaşılması da oldukça dikkat çekti. Ortaya çıkan RFID çip ile ilgili küresel güçlerin asıl amacının bu çiplerle insanları yönlendirmek ve yönetmek olduğu yorumları yapıldı. 


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@