Instagram beğenileri gizleme özelliğini test etmeye başladı

En büyük sosyal medya platformlarından biri olan Instagram uzun zamandan beri üzerinde çalıştığı beğenileri gizleme özelliğini ABD’de test etmeye başladı.

Instagram beğenileri gizleme özelliğini test etmeye başladı

Geçtiğimiz yıllarda sosyal medya devi Facebook tarafından satın alınan ve dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunduğu öğrenilen Instagram, beğeni özelliğini kaldırmayı planlıyor. Nisan ayından bu yana Instagram yeni beğeni güncellemesini farklı ülkelerde test etmeye başlamıştı. Instagram'ın bu yeni güncellemesi ile birlikte kullanıcılar artık paylaşımlarında ki beğenileri gizleyebilecek. Instagram beğeni gizleme özelliği şimdi de ABD'de test edilmeye başlandı.

En yetkili isim açıklama yaptı

Instagram beğeni gizleme özelliğine ilişkin açıklama en yetkili isim olan CEO Adam Mosseri tarafından yapıldı. Instagram'ın CEO’su söz konusu özelliğin Platformu daha az rekabetçi hale getirmek için yayınlanacağını söyledi. Şu anda dünyanın birçok ülkesinde test edilmeye başlanan özelliği kullananlar paylaştıkları fotoğrafların kaç kişi tarafından beğenildiğini görebiliyor ancak başkalarının paylaştığı fotoğraflardaki beğeni sayısı kullanıcılara gösterilmiyor.

ABD'de test edilmeye başlandı

Dünyada en fazla Instagram kullanıcısına sahip ülkelerden biri olan ABD'de de bu özellik test edilmeye başlandı. Test çalışmalarının başlaması ile birlikte dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan instagram'ın bu özelliği ne kadar ciddiye aldığı bir kez daha anlaşıldı. Instagram ilk olarak 2019 yılının Nisan ayında söz konusu özelliği Kanada'da test etmeye başlamış daha sonra Haziran ayında İtalya, İrlanda, Brezilya, Yeni Zelanda ve Avustralya'da da bazı kullanıcıların deneyimine açmıştı. Diğer yandan Instagram tarafından test edilmek üzere yayınlanan yeni güncellemede kullanıcıların takipçi sayıları da mevcut versiyonda olduğu gibi kullanıcının profil resminin yanında değil istatistikleri içeren ayrı bir bölümde tutuluyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@