Microsoft ve Tofaş yapay zeka eğitimi için çalışmalara başladı

Microsoft, yapay zeka eğitimi üzerine Tofaş ile bir işbirliği başlattı. Microsoft ile ortak yürütülen çalışma kapsamında Tofaş çalışanları yapay zeka programı ile ilgili eğitim aldı.

TEKNOLOJİ 04.01.2020, 14:17 13.01.2020, 10:40 Melek Eren - melek.eren@canlihaber.com
Microsoft ve Tofaş yapay zeka eğitimi için çalışmalara başladı

Microsoft, dünya genelinde sektör oyuncularına verdiği yapay zeka çözümleri ile dijital geleceği şekillendirmeye devam ederken Türkiye’de de Tofaş ile bir işbirliğine imza attı. Microsoft ve Tofaş arasında ortak yürütülen çalışmada Tofaş çalışanları yapay zeka programı kapsamında yapay zeka veri analisti eğitimi aldı.

Tofaş dijitalleşmeye devam ediyor

Türkiye'de otomotiv sektörünün öncüleri arasında yer alan Tofaş, yapay zeka ve nesnelerin interneti endüstri 4.0’ı odağına aldı. Tofaş CEO'su Ömer Özgür Çetinoğlu, konu hakkında yaptığı açıklamada şirketin dijitalleşmeye devam ettiğini belirterek, otomotiv sektöründeki dönüşümü yakından takip ettiklerini ve bunun için önemli adımlar attıklarını söyledi. Bazı basit otomasyonlar sayesinde otomotiv sektöründe ergonomi de hızlı önemli yollar alınabileceğini belirten Çetinoğlu, bunun yeterli olmadığını yeni çağda yüksek katma değer yaratan konuları seçmenin ve bunu başaracak insanlara sahip olmanın çok önemli olduğunu ifade etti. Bu durumun farkında olan Tofaş'ın çalışmalarına devam ettiğini belirten Çetinoğlu, Microsoft ile yapılan bu işbirliğinin dijitalleşme bakımından oldukça önemli olduğunu kaydetti.

Teknik yetkinlik kazandırılacak

Microsoft ve Tofaş arasında yapılan bu yapay zeka programı kapsamında farklı uzmanlık alanlarında görev yapan Tofaş çalışanlarına teknik yetkinlik kazandırılması hedefleniyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@