NASA 2022 yılında dünyaya gök taşı çarpacağını açıkladı

NASA’dan Dünyanın yüreğine ağzına getiren bir açıklama geldi. yapılan açıklamaya göre 2022 yılında dünyaya Mısır piramidi büyüklüğünde bir göktaşı çarpacak ve milyonları yok edecek.

TEKNOLOJİ 18.11.2019, 15:21 Kübra Kozbay
NASA 2022 yılında dünyaya gök taşı çarpacağını açıkladı

NASA tarafından yapılan açıklama bilim dünyasını şoka uğrattı. Yapılan açıklamada dünyaya yaklaşmakta olan ve Mısır piramidi büyüklüğünde olduğu belirlenen bir asteroit olduğu belirtildi. NASA açıklamasının devamında bir sapma olmaması durumunda bu göktaşının 2022 yılında dünyaya çarpacağı belirtildi.

Mısır piramidi büyüklüğünde

Göktaşına JF1 adı verilirken Mısır'da bulunan Keops Piramidi büyüklüğünde olduğu belirtildi. Dünyaya yaklaşmaya devam eden ve şu anda rotası doğrudan dünya olan gök taşı rotasının değişmemesi durumunda dünyaya çarpacak. Bu konuda bir önlem alınıp alınamayacağı konusunda ise henüz NASA tarafından bir açıklama yapılmadı.

6 Mayıs 2022 olarak tarih verildi

Söz konusu göktaşından Dünya'ya en yakın konumuna 6 Mayıs 2022 tarihinde ulaşması beklenirken, yetkililer göktaşının dünyaya çarpması durumunda 230 kilotonluk bir nükleer enerjiye eşdeğer tahribat yaratabileceğini tahmin ediyorum. Bu tahribat Hiroşima'ya atılan atom bombasının yaklaşık 15 katına denk geliyor. NASA uzmanları böyle bir felaket senaryosu durumunda bir şehrin tamamen ortadan kalkabileceğini düşünüyor. Söz konusu göktaşının Dünyaya çarpması durumunda milyonlarca kişi hayatını kaybedecek. NASA tarafından yapılan açıklamada söz konusu göktaşının Dünyada hangi ülkeye ya da kente çarpacağı konusunda detaylı bilgi verilmedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@