NASA tehlikeli asteroidin dünyaya hızla yaklaştığını doğruladı

Bütün dünya bugünlerde koronavirüs salgını ile mücadele ederken felaket senaryolarının ardı arkası kesilmiyor. Son dönemlerde sosyal medyada yer alan de biraz asteroidin dünyaya çarpacağı iddialarına NASA’dan yanıt gelirken, Dünyaya çarpacağı iddiaların gerçeği yansıtmadığı fakat asteroidin tehlikeli olduğu belirtildi.

TEKNOLOJİ 01.04.2020, 15:54 01.04.2020, 16:33 Melek Eren - melek.eren@canlihaber.com
NASA tehlikeli asteroidin dünyaya hızla yaklaştığını doğruladı

Dünya ölümcül koronavirüs salgını nedeniyle diken üstünde yaşarken yeni bir haberde dünyaya kısa süre içerisinde bir asteroidin çarpacağı iddiaları oldu. Bu konuda bir açıklama yapan NASA, devasa bir asteroidin dünyaya doğru ilerlediği ve gelecek hafta yörüngeye girmesinin beklendiğini açıkladı.

nasa astreoid yaklaşıyor

Felaket yaratacak kadar hızlı ilerliyor

NASA'nın gelişmiş astroid takip sistemine göre bu ay dünyanın yörüngesine girmesi beklenen gökdelen büyüklüğündeki astroid bir felakete neden olacak kadar hızlı ilerliyor. 380 metre çapında olduğu belirtilen dev asteroid yaklaşık 88000 kilometrelik inanılmaz bir hızla dünyaya yaklaşırken uzmanlar ise bu hızın dünyayı bir felakete sürüklemek için yeterli olduğunu savunuyor.

astreoid yaklaşıyor nasa onayladı

Dünya için potansiyel tehlike

NASA tarafından yapılan açıklamada şu anda asteroidin Dünya'yı tehdit edici yakın yaklaşımlar yapma potansiyelinin parametrelere göre tanımlandığı ifade edildi. NASA yaptığı açıklamada yapılan ölçümlere göre dünyaya yaklaşan asteroidinde potansiyel tehlike sınıfında olduğunu belirtti.

Söz konusu asteroidin büyüklüğü ve hızlı göz önünde bulundurulduğunda dünyaya çarpması durumunda büyük bir felakete yol açabilir.

Yorumlar (5)
Mesutto 2 ay önce
Hadi bakalım kâfirler oedularinizla silahlarinizla ovunordunuz müslümanları katlediyordunuz Allah'ın gücünü görün
Genco 2 ay önce
Bunun kafirlikle ne ilgisi var bilgi yoksulu biraz oku oku cahil sensin
doğan 2 ay önce
Dünyaya çarptığında mülüman yada gayri müslim diye ayırt etmeyecek ona ne diyeceksin?
Mumun 2 ay önce
Allah herkezin yardımcısı olsun okyonusa düşsün
Gul 2 ay önce
Her şey rabbimin elnde insalar belk de bu felaketi hakk edirler yè yüzünde haram kudurmuş bencil insaların yüzünden zulumler olyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@