Netflix yeni üyelik modelleri üzerinde çalışıyor

Dünyanın en büyük dijital dizi ve film izleme platformu olan Netflix bir süredir yeni üyelik modelleri üzerinde çalışıyor.

TEKNOLOJİ 13.12.2019, 17:39 Kübra Kozbay
Netflix yeni üyelik modelleri üzerinde çalışıyor

Dünyada ve Türkiye'de milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşarak en büyük dizi ve film izleme platformu olma özelliğini taşıyan Netflix uzun zamandan beri yeni bir üyelik modeli üzerinde çalışıyordu. Netflix'in söz konusu proje için ilk somut adımlarını attığı öğrenilirken, yıllık abonelik modelinin testlerine başladığı belirtildi.

Yıllık abonelik fiyatları sunacak

Netflix kurulduğu günden bu yana sadece aylık fiyatlar üzerinden üyelik seçenekleri sunuyordu. Bir süredir yeni bir üyelik modeli üzerinde çalışan firma, artık yıllık abonelik modelinin testlerine başladığını duyurdu. Netflix tarafından söz konusu özellik ilk olarak Hindistan'da hayata geçirildi. Test çalışmaları kapsamında Hindistan'daki üyeler 3 aylık, 6 aylık, 12 aylık olmak üzere 3 yeni ödeme modeli ile platformu üye olabilecekler.

Kısa sürede dünyaya sunulacak

Netflix tarafından söz konusu yeni üyelik modelleri hakkında resmi bir açıklama yapılmasa da ilerleyen günlerde bütün dünyaya bu özelliğin sunulması bekleniyor. Netflix son olarak Temmuz ayında Türkiye fiyatlarına zam yapmış ve 15,99 TL olan aylık üyelik fiyatlarını 17,99 TL’ye çıkarmıştı. Aynı zamanda Netflix Türkiye standart aylık üyelik paketinin fiyatı ise 27,99 TL’den, 29,99 TL'ye yükseltilmiş, özel aylık üyelik paketinin fiyatı ise 39,99 TL'den 41,99 TL'ye çıkarılmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@