Teknoloji devi Apple ABD’de salgın sebebiyle kapattığı mağazalarını açıyor

Dünya genelini etkileyen ve küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs sebebiyle mağazalarını kapatma kararı alan teknoloji devi Apple, yavaş yavaş kepenklerini indirdiği mağazalarını yeniden açmaya başladı. 

TEKNOLOJİ 27.05.2020, 13:26 Sema Topbaş
Teknoloji devi Apple ABD’de salgın sebebiyle kapattığı mağazalarını açıyor

Dünya genelini etkileyen ve küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs sebebiyle mağazalarını kapatma kararı alan teknoloji devi Apple, yavaş yavaş kepenklerini indirdiği mağazalarını yeniden açmaya başladı. Kısa bir süre önce ABD’de 25, Kanada’da ise 12 mağazasını açan Apple’ın bu hafta ABD genelinde 100 mağazasını daha açacağı öğrenildi. 

ABD’deki Mağazalar Ne Zaman Açılacak?

Dünya genelinde teknolojinin devi olarak ün kazanan teknoloji şirketi Apple, koronavirüs salgını sebebiyle kapatmak zorunda kaldığı mağazalarını yeniden açıyor. Apple’ın ABD’de 100 mağazasını daha açacağı bilgilerine ulaşılırken şirketin üst düzey yöneticileri tarafından yapılan açıklamalara göre, koronavirüs salgını sebebiyle kapalı olan mağazaların kademeli şekilde yeniden açılmasına devam edildiği aktarıldı. Bu bağlamda Apple’a ait olan 100 mağazanın daha açılmasıyla beraber ABD genelinde bulunan toplam 271 mağazanın yarısı açılmış olacak.

Açılışlar Geçtiğimiz Hafta Başladı

ABD merkezli teknoloji devi, geride bıraktığımız hafta ABD genelindeki 25 mağazasını yeniden faaliyete sokmuş ve Kanada’da yer alan 12 mağazasını da tekrar açarak hizmet vermeye başlamıştı.

ABD’de Koronavirüs Salgınında Son Durum Ne?

Koronavirüs salgınında çok sayıda can kaybı yaşanan ABD’de bilanço giderek ağırlaşıyor. Son olarak ülkede salgın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısının 100 bini aştığı aktarılmıştı. Ülkede ilk vaka 21 Ocak tarihinde tespit edilirken salgın nedeniyle ilk ölüm 1 Mart tarihinde yaşandı. Vaka ve ölü sayısı giderek artış gösterirken Nisan ayında artık bilanço daha da ağırlaşmaya başladı. 1 Nisan tarihinde ülkede 214 bin 375 vaka bulunurken bu rakam 15 Nisan tarihinde 32 bin 5768’e çıktı. Son olarak 26 Mayıs tarihinde açıklanan rakamlara göre ülkede 1 milyon 725 bin vaka bulunurken ölü sayısının 100 bin 579 olduğu aktarıldı.

Apple ve ABD
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@