Tüm Türkiye Siber saldırı Altında

Tüm Türkiye siber saldırı ile güne uyandı. Garanti bankası başta olmak üzere bir çok kurum ve internet siteleri siber saldırıdan etkilendi.

TEKNOLOJİ 27.10.2019, 23:46 28.10.2019, 12:07 Sinan Kılıç
Tüm Türkiye Siber saldırı Altında

Bu sabah saatleri itibari ile (27.10.2019 ) 100 GB büyüklüğünde siber saldırı başlamıştı. Saldırının Garanti Bankası başta olmak üzere birçok Türk sitelerinin hedef alındığı gözlemlenmiştir. halen devam etmekte olan siber saldırılar ile ilgili gerekli önlemler yoğun bir şekilde alınmış olmasına rağmen yaşanan aksaklıklar çeşitli mağduriyetler yaratmıştır. 

Saldırılar Mağduriyetler yaşattı

Garanti bankası Twetter’dan yaptığı açıklamada " Digital hizmetlerimize yönelik yoğun internet tarafiği nedeniyle dijital kanallarımızda erişim sıkıntısı yaşamaktayız. İnternet servis sağlayıcılarımızla beraber sorunu gidermek için çalışıyoruz. Müşterilerimizin yaşadığı mağduriyet için özür dileriz” şeklinde açıklamada bulunuldu. 

Tüm Türkiye saldırı altında

Telekominikasyon firmalarında kısmen çöküşler yaşandı. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom bu saldırılardan ciddi oranda etkilendiği ve gerekli önlemlerin alınmaya çalışıldığı açıklaması geldi.

100 GB büyüklüğüde siber saldırı

Saldırının 100 GB büyüklüğünde DDoS Attack olduğu ve çok kapsamlı bir saldırı olduğu bilgisi verilmekte.

Saldırının siyasi olduğu öngörülüyor

Yapılan saldırının son günlerdeki siyasi hareketliliklerin ve Türkiye’nin etkin olmasından dolayı yapıldığı gelen bilgiler arasında. 

Bilgilerinizi Güvene alın

Tüm banka ve internette şifre ile girilen tüm hizmetlerin şifre güvenliğinin artırılması, güncellenmesi istenmekte. Bu sayede zarar olabildiğinde azaltılacak çağrısında bulunuldu.

Yorumlar (1)
faruk 9 ay önce
bunlar daha başlangıç. soğuk savaş başladı ve ardı arkası kesilmeyecek. yapılan saldırının büyüklüğü çok endişe verici. umarım gerekli önlemler alınır aksi taktirde facia boyutuna gelecektir. pazar olmasından dolayı belki çok etkilenmedik ama mesai saatlerinde bu siber saldırılar hayatı durduracak nitelikte. İnşAllah gerekli önlemler alınır.
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@