Twitter Android uygulamasında güvenlik açığı olduğunu açıkladı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter yaptığı açıklama ile şaşkınlık yaşattı. Twitter tarafından yapılan açıklamada Android kullanıcılarını ilgilendiren bir güvenlik açığı tespit edildiği ifade edildi.

Twitter Android uygulamasında güvenlik açığı olduğunu açıkladı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan ve dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Twitter bugün yaptığı açıklama ile şaşkınlık yarattı. Android kullanıcılarını etkileyen bir güvenlik açığı tespit edildiğini duyuran Twitter, söz konusu açık nedeniyle kullanıcıların profillerini kaybedebileceğini açıkladı. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'dan yapılan açıklamanın devamında ise tespit edilen güvenlik açığının kötü niyetli kişilerin kullanıcıların hesaplarına erişebilmesine neden olduğu ifade edildi.

Başkaları hesaba girebiliyor

Android kullanıcılarına etkileyen bu güvenlik açığı nedeniyle hesaba erişen kişi, kullanıcı adına tweet atabiliyorum mesaj gönderebiliyor, hatta dışarıya açık olmayan bilgilere ulaşabiliyor. Sadece Android kullanıcılarına etkileyen Bu sorunun iOS kullanıcıları için geçerli olmadığı öğrenilirken, iOS işletim sistemi yüklü olan telefonların güvenlik açısından herhangi bir engel teşkil etmediği ifade edildi.

Twitter uygulamasını güncelleyin

Twitter açıklamasının devamında Android'in özel bir versiyonunda ve platformu uygulamasında olan açıkla ilgili kullanıcılarla iletişime geçildi ve bundan sonra atılacak adımların kullanıcılara bildirildiği ifade edildi. Twitter söz konusu kişilerle e-posta aracılığı ile iletişime geçerken, kullanıcılardan Android için son Twitter uygulaması versiyonunu kullanmaları istendi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@