Twitter'ın kullanıcı sayısı Türkiye nüfusunun iki katına ulaştı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Twitter kullanıcı sayısını her geçen gün arttırmaya devam ediyor. 2019'un son çeyreğinde 152 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan sosyal medya platformu neredeyse geçen yıla oranla kullanıcı sayısını ikiye katladı.

Twitter'ın kullanıcı sayısı Türkiye nüfusunun iki katına ulaştı

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan sosyal medya platformu Twitter, Türkiye'de de kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Her gün milyonlarca kişinin paylaşım yaptığı sosyal medya platformunda gündeme dair önemli olaylar da TT olarak kullanıcılara sunuluyor.

Kullanıcı sayısı 152 milyon oldu

banner32
2019 yılının son çeyreğinde 152 milyon günlük kullanıcı sayısı ile en çok kullanılan sosyal medya platformu olmayı başaran Twitter, her gün neredeyse Türkiye nüfusunun 2 katı kadar kullanıcı tarafından kullanılıyor. Kullanıcı sayısındaki artışı tweetlerin yapay zeka ile belirlenmesi ve böylece kullanıcıların kendileri ile ilgili tweetleri görmesine bağlayan Twitter, 2018 yılında günlük kullanıcı sayısını 145 milyon olarak açıklamıştı. Yıllık olarak büyük bir artış gösteren Twitter zaman tünelinde kullanıcılara ve bildirimlere göre alakalı tweetlerin çıkması nedeniyle bu artışın yaşandığı mı düşünüyor.

Bu şekilde devam ederse Facebook ve Snapchat'i geçecek

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Twitter büyümesine aynı hızla devam ederse Facebook ve Snapchat'ten daha fazla büyüme katetmiş olacak. Diğer yandan Twitter 2019 yılında gelirlerinde de bir artış yaşayarak ilk defa bir milyar dolara yakın bir gelir elde etmeyi de başardı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@