WhatsApp'a 2020 yılında yeni özellikler gelmeye devam edecek

Dünyanın en çok kullanılan online mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni yılda yenilenmeye devam edecek. Facebook bünyesinde bulunan uygulamaya yeni yıl ile birlikte yeni özellikler eklenecek.

TEKNOLOJİ 01.01.2020, 12:13 01.01.2020, 13:04 Melek Eren - melek.eren@canlihaber.com
WhatsApp'a 2020 yılında yeni özellikler gelmeye devam edecek

WhatsApp dünyada 2019 yılında en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olurken özellikle grup daveti özelliği ve hatırlatma özelliği en dikkat çeken yenilikler olmuştu. 2020 yılında da yeniliklerine devam edecek olan WhatsApp Snapchat kullanıcılarının en çok iyi bildiği bir özelliği devreye sokmaya hazırlanıyor.

Mesajlar kaybolacak

WhatsApp'ta 2020 yılında kaybolan mesajlar özelliğini göreceğiz. Daha önce Snapchat uygulamasının kullandığı bu özellik 2020 yılında WhatsApp'a eklenecek. Yeni özellikle birlikte WhatsApp kullanıcıları gönderdiklerim mesajını ne zaman silinebileceğini kendileri seçebilecek. WhatsApp tarafından başlatılacak olan yeni özellikler seçenekler arasında bir gün, bir hafta, bir ay ve 1 yıl yer alacak. Aynı zamanda WhatsApp kullanıcıları özelliği kapatabilecek.

Karanlık moda uyum sağlaması bekleniyor

Akıllı telefonlar 2019'un son aylarında karanlık mod özelliğini kullanmaya başladı. Bununla birlikte uygulamalar içinde karanlık mod daha önemli hale geldi. Yeni yılla birlikte WhatsApp'ın da karanlık mod özelliğine geçmesi bekleniyor. Özellikle AMOLED ekran kullanılan cihazların karanlık mod özelliği ile pil tasarrufu sağladığı biliniyor.

Görsel doğrulama özelliği gelecek

Yeni yılda WhatsApp’a eklenecek başka bir özellik de görsel doğrulama özelliği olacak. Bu yeni özellik ile birlikte kullanıcılar kendilerine gelen fotoğrafların orijinal kaynağını Google üzerinden sorgulayabilecek. WhatsApp'ın Yeni yılda devreye sokacağı özelliklerinin tamamının test aşamasında olduğu öğrenilirken henüz kesin bir tarih verilmeli.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@