WhatsApp birkaç gün sonra bu telefonlarda kullanılamayacak

WhatsApp geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak eski telefon modellerinden desteğini çekmeye karar verdiğini duyurmuştu. 2019 yılının sona ermesi ile birlikte bazı telefonlar WhatsApp kullanamayacak.

WhatsApp birkaç gün sonra bu telefonlarda kullanılamayacak

Whatsapp resmi hesabından bir açıklama yaparak 2020 yılı itibariyle destek vermeyeceği platformları ve cihazları duyurdu. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren Windows Phone cihazları WhatsApp kullanamayacak. Resmi internet sitesi üzerinden bir blog yazısı paylaşan WhatsApp, bazı cihazlardan erişim sağlayanların artık WhatsApp'ta yeni bir hesap açmayacağını aynı zamanda var olan hesaplarında doğrulanma yapacağını duyurdu.

WhatsApp kullanamayacak olan cihazlar

WhatsApp tarafından paylaşılan blog yazısına göre Android 2.3.7 Gingerbread ve önceki sürümler 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren WhatsApp kullanamayacak.  iOS 8 ve önceki sürümler de aynı şekilde 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren WhatsApp uygulaması ile vedalaşmak zorunda kalacak. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren ise Windows Phone cihazlarının herhangi bir WhatsApp desteğine sahip olamayacağı açıklandı. WhatsApp'ın aldığı bu karar aslında kullanıcı sayısı ve uygulamaya eklenen yeni özelliklerin bu platformlar tarafından desteklenmemesi nedeniyle ortaya çıktı.

Kullanıcılar durumdan şikayetçi

Windows Phone kullanıcısı oldukça az bulunuyor ancak yine de kullanıcılar bu durumdan şikayetçi. WhatsApp gibi dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan bir uygulamanın bu cihazlardan desteğini çekmesi ile birlikte cihazların sonu da gelebilir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@