WhatsApp'ta 7 Aralık'tan itibaren toplu mesaj gönderilemeyecek

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma Platformu WhatsApp yeni bir karar daha aldı. 7 Aralık tarihinden itibaren WhatsApp'tan toplu mesaj göndermek mümkün olmayacak.

TEKNOLOJİ 06.12.2019, 12:09 07.12.2019, 21:31 Melek Eren
WhatsApp'ta 7 Aralık'tan itibaren toplu mesaj gönderilemeyecek

WhatsApp bir bilgilendirme yazısı yayınlayarak artık toplu mesajlara izin vermeyeceklerini duyurdu. Kullanıcı odaklı değişikliklerine sürekli olarak devam eden anlık mesajlaşma platformu, uygulama üzerinden atılan toplu mesaj özelliğinin amaç dışı kullanımı nedeniyle gelen şikayetleri değerlendirdi. Kullanıcıların şikayetleri üzerine harekete geçen WhatsApp, reklam şirketleri ve firmalar gibi toplu mesaj gönderen ve kullanıcıları rahatsız eden kuruluşlar engel olmak amacıyla özelliği kaldırıyor.

7 Aralık'tan itibaren kullanılamayacak

WhatsApp tarafından yapılan açıklamada bu durumun bütünsel yaklaşım gerektiren bir sorun olduğunu ve otomatik veya toplu mesajlaşma ya da kişisel olmayan kullanım gibi hizmet şartlarını ihlal eden suiistimalleri önlemek için, teknolojik yaptırma ek olarak böyle bir karar aldıklarını duyurdu. WhatsApp'tan yapılan açıklamada 7 Aralık tarihinden itibaren toplu mesaj uygulamasını kullanılamayacağı ifade edildi.

Yasal işlem yapılacak

WhatsApp aynı zamanda açıklamasında 7 Aralık 2019 tarihinden itibaren uygulamanın başlayacağını belirtirken, otomatik ya da toplu mesajlaşma gibi kullanım durumunda ihlalde bulunan kişilerin belirleneceğini ve yasal işlem başlatılacağını ifade etti. Örneğin şirketlerin WhatsApp şartlarını ihlal eden şekilde bu durumu kullanmasının 7 Aralık 2019 tarihinden sonra da devam etmesi halinde yasal işlem başlatılacağını ifade edilirken aynı zamanda uygulamanın bu tarihten önce de kötüye kullanıldığını kanıtlanması durumunda da yasal işlem yapılacağı bildirildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@