WhatsApp'tan gelen kutlama mesajlarında telefonunuza virüs bulaşabilir

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile ilgili yeni bir virüs iddiası daha gündeme geldi. WhatsApp üzerinden özellik ve özel günlerde gönderilen kutlama mesajlarının İçerisinde bulunduğu iddia edildi.

WhatsApp'tan gelen kutlama mesajlarında telefonunuza virüs bulaşabilir

WhatsApp'ta yeni yıl virüsü olduğuna dair iddiaların bir aldatmaca olduğunu belirtirken yine de  WhatsApp gibi uygulamalara karşı özellik günlerde dikkatli olmak gerektiğini vurguladı.

Zararlı sitelere yönlendirebilir

Sputnik’in haberine göre WhatsApp üzerinden özel günlerde gönderilen kutlama mesajlarının içerisinde gizlenen virüsler tıklayan kişiyi farkında bile olmadan zararlı sitelere yönlendirebiliyor. Kullanıcılar zararlı sitelere giriş yaptıktan sonra ise hackerlar devreye giriyor ve kullanıcının telefon veya bilgisayarındaki kişisel bilgilerine ulaşabiliyor. Aynı zamanda kişisel veri talepleri, rahatsız edici reklamlar ve bazı servisler evlilik teklifleri de kullanıcıların karşısına çıkabiliyor.

Yeni yıl virüsü basit bir aldatmaca

Uzmanlara göre yeni yıl virüsü oldukça basit bir aldatmaca fakat WhatsApp'ın en popüler mesajlaşma uygulaması olması nedeniyle bu virüsler uygulama üzerinden milyonlarca kişiyi ulaşabiliyor. Kullanıcıları uyaran uzmanlar dikkatli olması gerektiğini gelen kutlama mesajlarını tıklayarak bağlantıları takip etmemek gerektiğini söylüyor. Aynı zamanda uzmanlar bilinmeyen kaynaklardan gelen bütün mesajları engellemeyi de tavsiye ediyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@