Cuma , Temmuz 20 2018

Televizyon Seçerken Doğru Tercih İçin Öneriler


İnsanlar, yeni televizyon satın alırken ihtiyaçlarına cevap verecek televizyon bulmakta zorlanırlar. Bu da televizyon seçiminde hata yapma riskini yükseltir. Televizyon seçiminde yapılan hatada da bir daha geri dönüş olmadığından yaşanılan pişmanlıkla kalınır. 

Televizyon satın almadan önce iyi bir araştırma yapılır ve ihtiyaç duyulan özellikler belirlenirse hata yapma riski azalır. 

Televizyon seçiminde doğru tercih yapabilmek için nelere dikkat etmeli? 

–    Televizyon seçiminde en fazla dikkat edilmesi gereken husus odanın boyutlarıdır. Ayrıca izleme mesafesi de dikkat edilmesi gereken diğer husustur. Odanın boyutuna uygun bir televizyon alsanız dahi yanlış yere yerleştirilmesi seyir kalitesini düşürür. 

–    Televizyon seçerken kesinlikle güvenilir ve tanınmış markalar tercih edilmelidir. Tanınmamış markalar, tanınmış markalara göre daha uygun fiyatlı olduğundan Bu noktada yanılma riski yüksektir. Ayrıca garanti süresine, garanti kapsamına, teknik servise ve çağrı hizmetlerine dikkat etmek gereklidir. 

–    Günümüzde piyasada yer alan televizyonların çoğunluğunda ‘4K UHD’ ibaresi yer almaktadır. Bu ibareye bakarak yanılmamak için sertifikalandırılmış olmasına dikkat etmek gerekir. Maalesef UHD özelliği bulunduğu belirtilse de birçoğunda gerçek UHD yoktur. Bu yüzden uluslararası kuruluşlar tarafından sertifikalandırılmış olmasını göz önünde bulundurmak gerekir. Mesela Ultra HD özelliği olan bir televizyon satın alınacaksa DE (Digital Europe) onayı olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. 

–    Televizyon seçiminde yapılan en sık hatalardan biri ise izleme alışkanlığının göz ardı edilmesidir. Mesela yüksek seyir kalitesi ile film izlemek isteyenler, kesinlikle UHD özelliği olan bir televizyon satın almalıdır. Genellikle haber, dizi, TV programı izleyecek olan kişilerin ise UHD teknolojisine ihtiyaçları yoktur. Bu hususta TRT’nin 4K kanalı sayesinde yüksek seyir keyfi elde edilebilir.         
 

About

Check Also

Instagram Hikayelerine Hangi Özellik Geliyor?

Kendini sürekli yenileyen Instagram, uygulamaya ekleyeceği yeni bir özelliğin hazırlığı içerisinde. Bu yeni özellik ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir