• BIST107.015
 • Altın172,213
 • Dolar4,0658
 • Euro4,9307
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 14 °C
 • GAZETELER
 • Günün Manşetleri
Tüm Gazete Manşetleri »

Terörle Mücadele Sadece Silahla Olmaz

Saadet Partisi tarafından Diyarbakır'da düzenlenen Genel İdare Kurulu toplantısına katılan Genel Başkan Karamollaoğlu, Türkiye ve bölgede yaşanan sorunların partisi tarafından yakından takip edildiğini belirtti.
Terörle Mücadele Sadece Silahla Olmaz
Terörle Mücadele Sadece Silahla Olmaz Terörle Mücadele Sadece Silahla Olmaz Terörle Mücadele Sadece Silahla Olmaz

Saadet Partisi tarafından Diyarbakır'da düzenlenen Genel İdare Kurulu toplantısına katılan Genel Başkan Karamollaoğlu, Türkiye ve bölgede yaşanan sorunların partisi tarafından yakından takip edildiğini belirtti. 
    

Konuşmasında ülke problemlerini dile getiren Karamollaoğlu, "Şu an iktidarda yer alan AK Parti, geçmişte beraber çalıştığımız arkadaşlarımızca yönetilmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu sorunlara onlarda çözüm üretmeye çalışıyorlar. Ancak üzülerek dile getirmem gerekir ki bu çabalardan istenilen sonuç bir türlü elde edilemedi. Dünyamızın ve ülkemizin içinde bulunduğu sorunlara bakıldığı zaman 15 seneden beri iktidarı elinde tutan bir partinin ülkenin problemlerine çözüm üretilememiş olmasından kaynaklanan şikayetlerde bulunmaya hakkı yoktur." dedi. 
    

Terörle mücadelenin önemine de değinen Karamollaoğlu, "Biz, terörün ülkemizden tümüyle temizlenmesini istiyoruz. Terör, bir gerçektir. Terörle mücadelede iktidar tarafından takınılan tavrı başından beri eleştiriyoruz. Sadece silahlı mücadele vererek terörü yok edemezsiniz. Teröre destek verenlerin stratejileri de gözden kaçırılmamalıdır. Terör, sadece ülkemizde değil, tüm dünyada destek buluyor. Bu yüzden de bölgeyi ve bölge içerisinde de Güneydoğu Anadolu'yu özel bir yaklaşımla ele almaya gereksinim var." şeklinde konuştu. 
    

Partisinin yalnız ülkemizde değil, Irak, Suriye ve İran'da yaşamlarını sürdüren Kürtlerin sorunlarıyla da ilgilenmeyi görev bildiğini belirten Karamollaoğlu, "Bu mevzu, 1991 yılında Erbakan Hocamız tarafından büyük bir cesaret örneği gösterilerek ele alınmıştı. Erbakan Hocamız tarafından gündeme taşınan konular, o günlerde ciddi olarak değerlendirilseydi bugün bu sorunla karşı karşıya kalmayabilirdik. Kalsak da asgari düzeyde olurdu. Bu mevzuların üzerinde durularak tedbirler alınmadığından dolayı mevzuları daha sonra başka şekillerde gündeme taşıdı." şeklinde açıklamalarda bulundu.     
 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

Diğer Haberler