Cuma , Temmuz 20 2018

Terörle Mücadele ve Bürokrasi


Ülkemiz yaklaşık bir yıldan beri terör örgütleri ile ciddi manada mücadele etmektedir. Operasyonların başladığı ilk zamanlarda ciddi kayıplar verdik. Sonrasında değişen Valiler ve Emniyet Amirleri vesilesi ile uyum içerisinde devam eden mücadele sonucu, hem şehit sayılarımızda azalma oldu hem de operasyonlar daha verimli hale dönüştü.

Çünkü Asker ve Polisimiz Amirlerinden aldığı emri canla başla yerine getirebilmek için çırpınıyordu. Güvenlik güçlerimiz şuurluydular. En ufak bir zafiyetin ülke bekasına verebileceği zararı çok iyi biliyorlardı. Bu sebeple gelen her emri, her bilgiyi en üst seviyede önemsediler ve harekete geçtiler. Uygulamadaki tereddüt ve savsaklamanın Bölge Halkına ve Güvenlik Güçlerinin canına verebileceği zararı çok iyi biliyorlardı.

Orada görev yapan Güvenlik Görevlisi arkadaşlarımızdan defalarca işittik. Göreve giderken mutlaka abdest alıyorlar ve gerçek koruma zinciri olan dualarla operasyonlara gidiyorlardı. Hatta görev saati ve süresi bitenler mesai mefhumu gözetmeksizin görev yerlerinden ayrılmıyorlardı. Terör örgütünden temizledikleri mekânlarda şükür namazı kılmayı da ihmal etmiyorlardı.

Yaptıkları görevin bilinci ve şuurunda olan Güvenlik Görevlilerimizin, Devletimizin zaafa uğramaması için verdikleri onurlu mücadelenin altında tamamen maneviyat yatmaktaydı. Tıpkı ecdatları gibi her operasyona Allahu Ekber nidalarıyla çıkıyorlar ve zaferlerini de yine Ataları gibi mehteranla kutluyorlardı. Bu bir inanç meselesi idi. Bu bir İman meselesi idi. Bu bir vatan meselesi idi ve asla verilen görev savsaklanamaz, ikinci plana atılamaz ve geciktirilemezdi. Asker ve Polisimiz Amirlerinden gelen talimatları eksiksiz yerine getirerek terörle mücadeleye destek verdiler ve teröristlere alanı dar ettiler. İşte tüm bu başarının özeti bu şekilde gerçekleşmiştir.

Şimdi gelelim dört çocuklu ailelerin rahatça yaşayabileceği 200 m2 lik makam odalarında, altlarında makam şoförleri,  görseniz enflasyonu düşürmek için gece gündüz çalışan ya da çalışma taklidi yapan özel kalem personelleri ile hiçbir şey yapmayan-yapamayan Bürokrasi illetine.

Belirli yapılanmalar ülkenin istikbalini karartmaya çalışırken. İnsanımız evine getirecek ekmek, çocuğunu hastaneye getirecek yol parası dahi bulamazken. Her gün güvenlik görevlilerimiz olan gencecik fidanlarımızı, şehitlerimizi toprağa verirken. Yetimlerimiz, öksüzlerimiz, mazlumlarımız, mağdurlarımız bir çere ortada iken…

Maalesef bizim Bürokratlarımızın tek derdi asaleten atanabilecek miyiz, ek göstergem bilmem kaç olursa emekli olduğumda daha rahat ederim, acaba bu seçimde istifa etsem aday olabilir miyim,  işe alınacak kişilerden kaçı eşimin, dostumun ve akrabamın yakını olmalı, ihaleleri kime versem kendime çıkar sağlayabilirim gibi alçak ve basit konularla iştigal etmektedirler.

Bir yanda canını, malını ve namusunu ortaya koyan yiğitler, diğer yanda vatanı ve milleti için kalem kıpırdatmaktan aciz bürokratlarımız.

Bir yanda ülkelerindeki iç savaştan kaçmak zorunda kalan mazlumların feryadı, diğer tarafta ek gösterge savaşı yapan bürokratlar.

Bir yanda eşini, babasını, oğlunu, kardeşini gencecik yaşta toprağa verenlerin hüznü, diğer yanda çocuklarımı yurt dışında eğitime gönderebilir miyim telaşı yapan bürokratlar.

Bir yanda asgari ücretle yaşam mucizesi gerçekleştirenler, diğer yanda aldıkları kaç binler yetmiyor deyip fetva alarak rant yolu geliştiren bürokratlar.

Siyasi irade her seferinde yeterince iş yapmıyorlar gerekçesi ile görev alıp yerine yeni bürokrat atamasına rağmen işler hala yürümüyorsa ya seçtiğimiz kriterleri gözden geçireceğiz ya da sistemi değiştireceğiz.

Bizler Yeniden Büyük Türkiye’nin gençleri olarak, Bürokrasi terörizmine boyun eğmeyecek ve tüm insanlığı saadeti için çalışmalarımızı devam ettireceğiz.

About Bilal OKUDAN

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir