Cumartesi , Temmuz 21 2018

Teşekkürler Beşiktaş…


Dün gece Avrupa Rüyasından bir kâbusla uyandık. Son 16 turunda karşımıza Club Brugge çıktığında Liverpool’u da elemenin getirdiği hava ile turu o an geçmiştik sanki…

Oyuncusundan teknik heyetine yönetiminden taraftarına herkes, çeyrek finalde karşımıza hangi rakip gelir diye düşünmekteydi. Her eşleşmede olduğu gibi oynamadan maç kazanılmayacağı burada da kendini gösterdi. Rakibimize iki maçta da yenildik… Turu kendi ellerimizle rakibimize hediye ettik.

Kağıt üstünde bakıldığında Club Brugge’un şansı bile olmaması gerekirdi. Liverpool’u eleyen Beşiktaş’ın aklı halen o eşleşmede kalmış olacak ki oyuncuların Liverpool motivasyonunu bu maçlarda göremedik.

Rövanş maçına geldiğimizde ise ilk 1 saat her şey istediğimiz gibi gidiyordu. Motta’nın harika golü Özgüvenimizi yerine getirmiş, 2. Golü bulmak için yükleniyorduk, şanslar da bulduk ama 60. Dakikadan sonra bir hatayla ibre tersine döndü.

Maç boyunca yumuşak karnımız olan Necip-Franco ikilisi, çok da sırıtmamaya çalıştı. Fakat buna bir de sahanın en tecrübelilerinden biri olan kaleci Tolga Zengin de eklenince çok basit bir gol yedik. Kritik an işte burasıydı; her şey tam da lehimize dönmüş iken Tolga Zengin’in büyük hatası, turu kaybetmemize neden oldu. Durum 1-1’e geldiğinde şansımız tamamen de bitmemişti. Bir gol atıp skoru 2-1 yapsak maçı uzatmaya götürürdük. Ama beraberlik golünden sonra herkeste umutlar bitmişti. Taraftarlar Tolga’ya her top geldiğinde ıslıklamaya başlamış, sahadaki oyuncular ise telaş halinde rakip kaleye gitmeye çalışmışlardı. Moraller tamamen bozulunca da Club Brugge’un etkili silahları devreye girip cezayı kestiler ve Olimpiyat Cehenneminden galibiyetle ayrılıp kupada yollarına devam ettiler.

Beşiktaş’ta ise bu mağlubiyet, beraberinde ağır hasarlar getirecek, Fenerbahçe derbisi öncesi, oyuncuları maça motive etmek için ekstra mesai harcanması gerekecektir.

Yine de Beşiktaş’a ülkemizi Avrupa Arenasında başarılı bir şekilde temsil ettiği için Teşekkür etmemiz gerekir. Bu serüvende Beşiktaş’ın birçok yeni tecrübeler edindiğini ve bu tecrübelerin ilerisi için fayda sağlayacağını umarak yazımı sonlandırıyorum. Yazımı bir soru ile bitirmek isterim;

Sizce Fenerbahçe Beşiktaş Derbisini Kim Kazanır? Yorumlarınızı Bekliyorum…

About Ali Yiğit KUTLUCA

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

2 comments

  1. UEFA kupasını almak, Galatasaray olmak kolay değil. Beşiktaş Türkiye liginde oynamaya devam etsin. Artık hırsını Fener’den çıkarıp Fener’i yensin de keyfimiz yerine gelsin.

  2. Ya bırak Allah aşkına tebriklermiş bu kadar basit hatalar yapan takımı tebrik edersen başarı gelmez yedikleri bütün goller hatadandı Beşiktaş gibi bir takım bu kadar basit hata yaparsa kimse kusura bakmasın ama ben onu büyük kulüpolrak görmem bu tarz hatalar PTT 1. Lig’de oluyor Beşiktaş’a ne yazık ki Avrupa fazla gelmiş…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir