Salı , Haziran 19 2018

TFF’den Lucescu Açıklaması! “Lucescu’nun Gönderimesi…”


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Ali Dürüst, Romanya ve Arnavutluk maçlarında Milli Takım’ın iyi bir görüntü çizmemesinden dolayı geleceği tartışılan Lucescu ile ilgili olarak bir açıklama yaptı ve Lucescu’nun gönderilmesi gibi bir konunun gündemde olmadığını dile getirdi. İşte detaylar…

Milli Takım’da yeni bir jenerasyon çalışması yapan ve genç oyunculardan oluşan bir kadro kurmaya çalışan Mircea Lucescu’nun art arda alınan kötü sonuçlardan sonra geleceği tartışılmaya başlanmıştı. Lucescu’nun özellikle Romanya ve Arnavutluk maçlarından sonra alınan kötü sonuçların ardından gönderilmesi tartışılırken, TFF Başkanvekili Ali Dürüst bir açıklama yaptı ve böyle bir şeyin mümkün olmadığı belirtildi. Dürüst,  “Lucescu’nun sözleşmesinde tazminat maddesi bulunmuyor ama zaten yolları ayırmak gibi bir düşüncede de değiliz.” ifadelerini kullandı.

TFF 1. LİG ve TFF 2. LİG’DEKİ OYUNCULAR İÇİN ÇALIŞMA YAPACAK

Mircea Lucescu’nun genç oyunculardan oluşan bir Milli Takım kadrosu kuracağını açıklayan Ali Dürüst, özellikle de TFF 1. Lig ve TFF 2. Lig forma giyen ve gelecek vaad eden oyuncular için çalışmalar yapılacağını söyledi. 
Bu oyuncular için bazı teknik adamlarla Lucescu’nun toplantı yapacağını da açıklayan Dürüst, “TFF 1. Lig ve TFF 2. Lig’deki gelecek vadeden oyuncularla ilgili çalışmalar yapılacak. Lucescu, teknik direktörlerle bir toplantı gerçekleştirip, önümüzdeki günlerde yapacağımız uygulamalarla ilgili bilgi verecek. Kamuoyuyla da paylaşılacaktır. Genç yeteneklerin belirlenip, bir araya toplanıp, özel ilgilenilmesi planlanıyor. Bu konuda da teknik direktörler ve altyapı hocalarıyla çalışılacak.” dedi.

BU TİP MAÇLARA İHTİYAÇ VAR

Milli Takım’ın genç oyunculardan kurulduğunun altını çizen Ali Dürüst, bu tür maçlara oyuncuların tecrübe kazanması için ve oyuncularının durumlarının görülebilmesi için ihtiyaç olduğunu belirtti ve “Hazırlık maçlarının amacı, genç oyunculara forma şansı verip, durumlarını görmekti. Tabii ki genç futbolcularla da olsa kazanmak için sahaya çıkılıyor ancak bu tip özel müsabakalara böyle bakmak gerekir. Hem gençleri hem de tecrübelileri bir araya getirebilmek için, bu tip maçlara ihtiyaç var. Gerekli sonuçları çıkarıp, yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

About

Check Also

UEFA, Galatasaray'ın Dosyasını 11 Mayısta Gündeme Alacak

Galatasaray’ın, finansal fair-play ile ilgili UEFA’da bulunan dosyasının gündeme alınacağı tarih açıklandı. Sarı kırmızılıların dosyası, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir