Cumartesi , Ağustos 4 2018

THY’nin İstanbul- Hakkari Uçağında Bomba Paniği


THY’nin İstanbul- Hakkari seferini yapan uçakta bomba paniği yaşandı. Paniğe neden olan ise bir yolcunun telefon görüşmesi sırasında “bomba” kelimesini kullanması oldu. 

THY’nin İstanbul’dan Hakkari’ye sefer yapacak olan 08.55 uçağı, bomba paniği nedeniyle, tam 4.5 saat rötarlı olarak havalandı. İddialara göre Airbus-A319 tipi uçağa yolcular alındıktan sonra 37 yaşındaki M.Ö adlı erkek yolcu henüz uçak havalanmadan önce telefon görüşmesi yaptı. 

“BOMBA” KELİMESİNİ KULLANINCA
M.Ö’nün konuşma sırasında Koruculuk sınavını kazandım. Sana bomba bir haber. İşi bırakıyorum’ dediğini duyan yakın yolcular, ‘Bomba’ kelimesini duyunca durumu kabin ekibine bildirdi. Kabin ekibinin de durumu kaptan pilota haber vermesi ile uçak kalkmadı. Uçuş kulesi aracılığı ile durum polise bildirildi. Polis ekipleri M.Ö’yü uçaktan indirerek sorguya aldı. Bu sırada prosedür gereği tüm yolcular da uçaktan indirilerek salona alındı. Uçağın bagaj kısmı da boşaltılarak didik didik aranırken, Yolcuların beraberindeki eşyaları ve valizleri tekrar x-ray cihazından geçirildi. 

4.5 SAAT RÖTARLA HAVALANDI
M.Ö. hakkında yapılan soruşturmanın ardından serbest bırakıldı. Yolcular tekrar uçağa alınırken, THY’nin İstanbul’dan Hakkari’ye gidecek uçağı 4,5 saatlik bir gecikmeyle havalandı. M.Ö. ise bu uçağa alınmadı. 

 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir