Cuma , Ağustos 3 2018

Ticaret Bakanlığı Yüzde 15 Ekmek Zammı Olayına El Koydu


Türkiye Fırıncılar Federasyonu tarafından dün açıklanan ekmeği yüzde 15 zam olayına Ticaret Bakanlığı el koydu. Ticaret Bakanlığı Bugün bir açıklama yaparak Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun ne herhangi biriyle içinde de ülke genelinde tek başına ekmek fiyatı belirleme yetkisinin bulunmadığını söyledi.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu tarafından dün yapılan ekmek zammı açıklaması ile ilgili olarak Ticaret Bakanlığı’ndan yeni bir açıklama geldi.  Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun tek başına herhangi bir yıl içinde Türkiye genelinde ekmek fiyatı belirleme yetkisinin bulunmadığı bu doğrultuda ekmeği yüzde 15 zam yapıldığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

EKMEĞE ZAM YOK

Ticaret Bakanlığı, Türkiye Fırıncılar Federasyonu tarafından ekmeğe zam yapıldığına ilişkin yapılan açıklamaya yanıt olarak yayınladığı açıklamada,  ekmeğe zam haberlerinin gerçeği yansıtmadığını, Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun tek başına ekmek fiyatlarını belirleme gibi biri yetkisinin bulunmadığını söyledi.

YÜZDE 15 ZAM GELECEĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı Dün bir açıklama yaparak yükselen maliyetleri gerekçe göstermiş ve ekmek fiyatlarına yüzde 15 zam yapılacağını sinyalini vermişti. Ekmeğe yüzde 15 zam gelmesi durumunda 250 gramlık bir ekmeğin 1.50 lira olacağı belirtilmişti. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı açıklamasında, yeni enflasyon oranlarının göz önünde bulundurulduğunda ekmek fiyatlarında iki yıldan beri bir değişiklik olmadığını Bu nedenle yüzde 15’lik bir fiyat artışının söz konusu olacağını dile getirmişti.

About admin

Check Also

Memur ve Emeklilere Son 10 Yılın Rekor Zam Oranı Geliyor

Milyonlarca memur ve emekli, 3 Temmuz tarihinde açıklanacak enflasyon verisini merakla bekliyor.  Tahminlere göre memur …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir