Pazartesi , Haziran 25 2018

Tırnaklara Zarar Veren Alışkanlıklarımız


İnsanlar, tırnaklarının bakımlı ve sağlıklı görünmesine çok önem verirler. Bunda tırnakların vücudun estetik görünmesindeki önemi büyüktür. Ancak günlük yaşantımız içerisinde farkında dahi olmadığımız alışkanlıklarımız tırnaklarımıza zarar vermekte ve estetiğini bozmaktadır. Bu yüzden bu alışkanlıklarımızı tespit ederek bırakmamız tırnaklarımızın estetik görünmesi açısından önemlidir. 
    

Günümüzde erkeklerin dahi metroseksüel olarak görünmek için tırnaklarına manikür ve pedikür yaptırdığı düşünüldüğü zaman tırnak bakımının da cilt bakımı kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılıyor. Ancak düzenli bakılmayan ve tırnaklara zarar veren alışkanlıklarımız sebebiyle tırnaklarımız zaman içerisinde güçsüzleşerek kırılabilir ya da şekli bozulabilir. Böyle bir durumla karşılaşmadan hayalimizdeki tırnaklara kavuşmak istiyorsak günlük yaşantımız içerisinde tırnaklarımızı çok iyi korumamız gerekir. 
    

Jel Oje Tırnağı İnceltir
    

Jel ojeler, normal ojelere göre tırnakta daha uzun süre kaldığından dolayı bayanlar tarafından çok tercih edilmektedir. Ancak uzmanlar tarafından yapılan uyarılar nazara alındığı zaman jel ojelerin tırnağı incelttiği ortaya çıkıyor. Bu yüzden bayanlar, tırnaklarındaki ojeleri çıkartırken tarif edildiği şekilde çıkarmalı ve tırnaklarının 1 hafta havalanmasını sağlamalıdır. 

Takma Tırnaklar Tırnağı Çiziyor

Takma tırnaklar, estetik açıdan vücuda güzel bir görünüm kazandırsa da takılırken yapıştırıcı kullanıldığı için çıkartırken tırnak yüzeyinin çizilmesi veya zarar görmesi riski çok fazladır. 

Deforme Olan Ojeler

Yarısı silik veya tırnak uçlarından çıkmaya başlamış ojeler, ellerde estetik açıdan rahatsız edici görüntü oluşturduğu gibi tırnaklarında yarı yarıya havalanmasına yol açar. 

Tırnakları Soymak

İnsanlar, gergin ve stresli oldukları zamanlarda farkında dahi olmadan en fazla tırnaklarıyla oynarlar. Bunu kesinlikle yapmamak gerekir. Çünkü tırnak uçlarının üst yüzeyinin soyulması tırnaklara zarar verir. 

Paket Açmak

Sıkıca bantlanan veya sarılan paketleri tırnaklarla açmaya çalışmak tırnağın kırılma riskini artırdığı gibi tırnağa zararda verebilir. 
   

About

Check Also

Bahar Temizliğinde Temizlik Maddelerine Dikkat!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bahar ayının gelmesiyle birlikte bahar temizliği yapan vatandaşlara yönelik uyarıda bulundu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir