Cumartesi , Ağustos 4 2018

Tokat’ta Yürek Burkan Görüntü! Anne Ve 5 Yaşındaki Kızının Cenazesi Birlikte Kaldırıldı


İstanbul’dan Tokat’a gitmekte olan otobüsün Çorum’un Osmancık İlçesi’nde yaptığı kazada yanarak can veren anne ve 5 yaşındaki kızı, memleketi Tokat’ta gözyaşlarıyla toprağa verildi. İşte haberin detayı…

Geçtiğimiz günlerde İstanbul-Tokat seferini yapmakta olan bir yolcu otobüsü Tokat’a doğru seyir halindeyken, Çorum’un Osmancık İlçesi’ne geldiğinde karayolu üzerinde bir TIR’a arkadan çarpmış ve meydana gelen kazada ise otobüs yanarak küle dönerken, feci kazada ise 11 kişi hayatını kaybetmişti. Otobüste yanarak can verenlerin cenazeleri ise kimlik tespiti için de Ankara’da ki Adli Tıp Kurumu’na gönderilmişti. Hayatını kaybeden ve Tokatlı olan Dürdane Kaplan ve 5 yaşındaki kızının cenazesi de buraya getirildi ve burada yakınlarınca da tespit edilerek cenazeler defnedilmek üzere memleketi Tokat’a götürüldü.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA VERİLDİLER

Hayatını kaybeden Dürdane Kaplan ve 5 yaşındaki kızı Betül Kaplan’ın cenazeleri Tokat’ın Pazar İlçesi’nin Üzümören beldesine getirildi ve burada cenaze namazları kılındı. Anne ve kızının tabutunun yan yana koyulduğu gibi mezarlıkta da cenazeler yan yana defnedildi. Anne ve küçük kızı gözyaşları içerisinde defnedilirken, hayatını kaybeden Dürdane Kaplan’ın eşi Hulusi Kaplan’ın ise hastanede tedavisinin devam ettiği belirtildi.

Öte yandan Üzümören Beldesi Belediye Başkanı İsmail Karakaş da cenaze sonrasında açıklamalarda bulundu ve ailenin İstanbul’da bulunan çocuklarının söz töreninden geldiğini dile getirdi.

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir