Cumartesi , Temmuz 21 2018

Tokat’ta Zehirlenme Vakası! KYK Yurdunda Kalan 69 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı


Tokat’ta ki Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalmakta olan 69 öğrenci ishal ve kusma şikayetleri ile hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerin ise yurtta yedikleri yemekten zehirlenmiş olabilecekleri iddia edildi. İşte detaylar…

Tokat’ta herkesi korkutan bir olay yaşandı! Tokat’ta bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’nda (KYK) kalan öğrenciler öğleden sonra ishal ve baş dönmesi problemi yaşamaya başladılar. Bu ise giderek yayılınca ve pek çok öğrenci bu şikayeti yaşamaya başlayınca durum hemen yetkililere bildirildi ve yetkililer de öğrencilerin durumunu görünce hemen sağlık ekiplerine haber verdiler.

69 ÖĞRENCİ HASTANELİK OLDU

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından sağlık ekiplerine haber verilmesi üzerine ise yurda çok sayıda sağlık ekibi gönderildi. Sağlık ekipleri ise yurttaki öğrencilere hemen ilk müdahalesini yaptı ve ardından da öğrenciler ambulanslara bindirilerek hastaneye taşındı. Hastanede ise çoğu öğrenci ayakta tedavi edilirken, bazı öğrencilere de serum tedavisi uygulandı. 

Tokat Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Fahri Delen ise yaşanılan olayın ardından açıklamalarda bulundu ve yurtta yapılan yemeklerden numunelerin alındığını ve olayla ilgili soruşturma başladığını belirtti. Öğrencilerin durumlarının ciddi olmadığını da söyleyen Delen, “Bir başka suda, yemeklerde bir şey varsa onlar tahlil sonuçlarına göre çıkacak. Öğrencilerin birazda birbirlerinden etkilendiğini değerlendiriyoruz. Doktorlarla görüştüm ciddi bir durum olmadığını söylediler. Birçok öğrenci ayakta tedavi edildiğini, baş dönmesi, ishal olanlara ise serum takılarak taburcu edildiğini söylediler” ifadelerine yer verdi.
 

About

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir