Cumartesi , Ağustos 4 2018

Torbacı Dayağına 15 Ay Hapis Cezası


Edirne’de yaşayan emekli uzman çavuş Tamer Dindoruk (47), uyuşturucu satışı yaptığını iddia ettiği 2 kişiyi dövme suçlamasıyla yargılandığı davada 15 ay hapis cezası aldı. 
    

2016 yılının Ağustos ayında Feyyaz Doksat adlı kişi, Bonzai olarak tabir edilen uyuşturucu madde kullanmasının hemen ardından abisi Bülent ile tartıştı. Feyyaz Doksat, bu tartışmanın ardından uyuşturucunun etkisiyle abisi Bülent ve çocukları İsmail (2), Ertuğrul (9) ve Büşra’yı (12) ikametlerinde öldürdü. Feyyaz Doksat, aynı zamanda Tamer Dindoruk’unda kuzeni idi. 
    

Bu feci olayın yaşanmasından sonra Tamer Dindoruk’unda içinde bulunduğu mahalle halkı, uyuşturucu ile mücadele etmeye başladı. Mahalle halkı, uyuşturucu satmak için gelen torbacılara büyük tepki göstermeye başladı. Tamer Dindoruk ile uyuşturucu satışı yaptığı iddia edilen M.T ile V.Y arasında yaşanan tartışmadan sonra arbede çıktı. mahalle halkı tarafından dövüldüklerini ileri süren M.T ile V.Y’nin şikayetçi olması üzerine Tamer Dindoruk ile kardeşi Ömer Dindoruk hakkında Edirne 4. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Dava neticesinde Tamer Dindoruk 15 ay hapis cezasına çarptırılırken kardeşi Ömer Dindoruk ise 7 bin 500 TL para cezası aldı. 
    

Mahkeme tarafından verilen kararı temyize götürdüklerini ve Yargıtay aşamasının daha sonuçlanmadığını ifade eden emekli uzman çavuş Dindoruk, “içişleri Bakanımız, uyuşturucu ile mücadele hususundaki fikirlerini açıkça beyan etti. Uyuşturucu ile mücadelemi emekli bir asker olarak hukukun dışına çıkmadan elimden geldiği kadar sürdüreceğim.” şeklinde konuştu.         
 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir