Cumartesi , Ağustos 4 2018

Trabzon’da Akıntıya Kapılan Polisi 464 Kişi Arıyor


Trabzon’un Maçka İlçesi’nde görevden dönen polis ekiplerinin kullandığı otomobilin dereye uçmasının ardından akıntıya kapılarak kaybolan polis memuru Mehmet Ayan’ı arama çalışmaları havadan ve karadan devam ediyor. İşte detaylar…

Trabzon’un Maçka İlçesi’nde görevden dönen polis ekiplerinin kullandığı otomobil köprüden dereye uçması sonucunda 1 polis memuru şehit olurken, 1 polis de yaralanmıştı. Derede ise akıntıya kapılan polis memuru Mehmet Ayan’ın arama çalışmaları hala daha devam ediliyor.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı bulunan Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, dün gece Maçka İlçesi’nden görevden dönerken Çatak Köprüsü üzerinde ekip otosunun kontrolü kaybedilince araç dereye devrildi. Polis ekiplerinin otosunun dereye devrilmesinin ardından Yusuf Çavdar isimli polis memuru şehit olurken, İzzet Kazaz ise kazadan yaralı olarak kurtuldu. Mehmet Ayan isimli polis memuru ise akıntıya kapılarak kayboldu.

ARAMALARA 464 KİŞİ KATILDI

Polis memuru Mehmet Ayan’ın akıntıya kapılmasının ardından ise dere ile denizin birleştiği noktada arama-kurtarma çalışmaları başladı. Aramaya ise 16 dalgıç katılırken, 100 polis ve 200 Jandarma ile birlikte toplamda 464 kişi katıldı. Bunun yanı sıra 25 kilometrelik alanda yapılan aramalara ise havadan da 1 helikopter ve 4 drone ile birlikte destek veriliyor. Aramaların ise daha da kolaylaşması için HES kapaklarının su seviyesinin düşmesi için ve kapatılacağı dile getirildi. Bölgede ise aramaların aralıksız bir şekilde devam ettiği de öğrenildi.   

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir