Cuma , Haziran 22 2018

Trump, Müslümanları Şiddet Yanlısı Gösteren Videoları Twitter Hesabından Paylaştı


ABD Başkanı Donald Trump, aşırı sağcı İngiliz Partisi Britain First’in lideri Jayda Fransen tarafından yayınlanan İslam karşıtı videoları twitter hesabından tekrar takipçileri ile paylaştı. 
    

Müslümanları şiddet taraftarı gösteren videoların birinde koltuk değnekli Hollandalı bir gencin, Müslüman bir genç tarafından dövüldüğü öne sürülüyor. Şiddet içerikli diğer bir videoda ise Hristiyanlarca kutsal sayılan bir heykelin, bir Müslüman tarafından kırıldığı iddia ediliyor. Yine şiddet içerikli başka bir videoda da bir gencin, Müslümanların oluşturduğu genç bir grup tarafından öldüresiye dövüldükten sonra yukarıdan atıldığı iddiası var. 
    

Söz konusu videoların içeriğinde yer alan şiddet olayları henüz doğrulanmazken görüntülerin nerede çekildiği ile ilgilide bir bilgi mevcut değil. 
    

Göçmenlik karşıtı politikalar izleyen Britain First, 2011 yılında kurulduktan sonra sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanarak ‘İngiltere’nin İslamlaştığını’ iddia etmiş ve paylaştıkları mesajlar ise toplum tarafından yoğun ilgi görmüştü. 
    

Britain First Partisinin lideri Fransen, tecavüzle suçlanan Müslüman vatandaşların Eylül ayındaki davası görülürken dağıtılan bildiriler ve sosyal medya ortamında paylaşılan videolar nedeniyle din kaynaklı taciz uygulamaktan suçlanmış ve hakkında tutuklama kararı verilmişti. 

ABD Başkanı Trump tarafından twitter hesabından paylaşılan Müslüman karşıtı videolar, Britain First Partisinin twitter hesabında büyük bir sevinçle karşılanırken sosyal medya hesaplarından ise Trump’a tepki yağdı.   

İngiltere’de bulunan Müslüman Konseyi de İngiliz hükümetinden yorumlara mesafeli kalmasını istedi.   
 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir