Cumartesi , Ağustos 4 2018

Trump ve Kim Arasındaki Tarihi Zirveden Kapsamlı Anlaşma Çıktı


ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasında Singapur’da gerçekleşen tarihi zirvenin sonucunda kapsamlı anlaşma çıktı.  İki ülke başkanı görüşmenin sonunda kapsamlı bir mektuba imza attı.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ve ABD Başkanı Donald Trump Singapur’da yaklaşık 40 dakika baş başa görüşme gerçekleştirdi.  Daha sonra heyetler arası görüşmeye geçen iki lider, yaklaşık bir buçuk saat süren bu görüşmenin ardından “kapsamlı ortak mektuba” imza attı.

İLK KEZ BİR ARAYA GELDİLER

Bir Kuzey Kore lideri ile bir ABD Başkanı Tarihte ilk defa bir araya geldi.  Görüşmede bir Numaralı Gündem maddesinin nükleer Silahsızlanma olduğu öğrenildi. İki Lider baş başa görüşmeden önce basın mensuplarına kısa bir açıklama yaparken Daha sonra da tören düzenleyerek imzaları attı. Açıklamada ABD Başkanı Trump imzaladıkları şeyin kapsamlı ortak mektup olduğunu belirtirken mektubun içeriğini de daha sonra açıklanacağını söyledi.

İKİ LİDER AÇIKLAMA YAPTI

ABD Başkanı Trump ve Kuzey Kore lideri kim toplantının ardından da ortak bir açıklama yaptı. Iki tarafta görüşmeden duydukları memnuniyeti dile getirirken bundan sonrasında harika bir ilişkileri olacağına vurgu yaptı. Hatta ABD Başkanı Trump açıklamasının sonunda gazetecilerin duyabileceği şekilde Kuzey Kore lideri Kim’e gülerek “gazeteciler gittiğinde sana bir şey anlatacağım” dedi. Neşeli halleri dikkat çeken ikili, bundan sonra iletişimde kalacaklarını da basın mensuplarına duyurdu.

About admin

Check Also

Tayland’da Mahsur Kalan 12 Çocuk ve Antrenörleri İçin Oksijen Kritik Seviyede

Tayland’da 12 çocuk ve antrenörleri birlikte girdikleri mağarada mahsur kalmış ve ancak 9 gün sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir