Cumartesi , Ağustos 4 2018

Trump'ın Yalanına Yalaka Desteği


ABD Başkanı Donald Trump, ‘PKK’ya silah vermeyeceğiz’ sözünün arkasında durmadı. Ulusal Güvenlik Danışmanı Mc Master ise Trump’ın söylediği yalanı bir kez daha tekrar etti. 
    

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD’nin Ulusal Güvenlik Danışmanı General H.R Mc Master ile telefon görüşmesi yaptı. İkili arasındaki görüşmede Afrin’e düzenlenen ‘Zeytin Dalı Harekatı’ ele alındı. Kalın, telefon görüşmesinde General Mc Master’a, Türkiye’nin isteklerini iletirken Mc Master ise Suriye PKK’sına, ABD tarafından silah verilmeyeceğine dair sözlerini üstüne basarak belirtti. 
    

Aynı Söz, Başkan Trump Tarafından da Verilmişti
    

24 Kasım 2016 tarihinde ABD Başkanı Trump ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında bir görüşme gerçekleşmişti. Bu görüşmede ABD Başkanı Trump tarafından PKK’ya silah verilmeyeceği garanti edilse de bu sözünü yerine getirmeyen ABD Başkanı Trump, PKK’ya silah vermek bir tarafa PKK ve Suriye uzantısı PYD’den terör ordusu kurmak için kolları sıvamıştı. 
    

ABD Başkanı Trump’ın tutmadığı sözünü bir kez daha yenileyen Ulusal Güvenlik Danışmanı Mc Master’ın ise sözünde ne kadar duracağı ise merak ediliyor.       
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir