Pazartesi , Haziran 25 2018

TSK 80 Teröristin Öldürüldüğü Dağda Taş Taş Üstünde Koymadı! 36 Hedef Daha Vuruldu


Türk Silahlı Kuvvetleri, geçtiğimiz 27 Kasım tarihinde 80 teröristin hava operasyonu ile etkisiz hale getirildiği Asos Dağı’na bir operasyon daha düzenledi ve bölgede 36 hedef daha vurularak kullanılamaz hale getirildi. İşte detaylar…

Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik her bölgede operasyonlarını aralıksız bir şekilde devam ettiriyor ve hainlerin bulunduğu tüm noktalar yerle bir ediliyor. Türkiye’de ki kırsal bölgelerde hem sığınak ve barınaklar imha edilirken, sıcak temas sağlanan teröristler de etkisiz hale getiriliyor. 

36 HEDEF VURULDU

Bu operasyonların yanı sıra sınır ötesi hava harekatı da düzenleyen TSK, 27 Kasım tarihinde 80 teröristin etkisiz hale getirildiği bölgeye yeni bir operasyon düzenlendiğini açıkladı ve 36 hedefin daha vurulduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak’ın kuzeyinde bulunan bölücü terör örgütüne ait hedeflerin etki altına alınmasına devam edilmektedir. Irak’ın Kuzeyi Asos bölgesinde, bölücü terör örgütüne ait olduğu tespit edilen silah deposu, sığınak, barınak ve benzeri toplam 36 hedef icra edilen hava harekatı neticesinde başarıyla tahrip edilmiştir. Harekata katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir.” denildi.

Bu bölgeye ise geçtiğimiz 27 Kasım tarihinde yine büyük bir hava harekatı düzenlenmiş ve 80 PKK’lı teröristin öldürüldüğü açıklanmıştı. Bu sayının ise artabileceği belirtilirken, çok sayıda sığınak ve mühimmatların da etkisiz hale getirildiği açıklanmıştı.  
  

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir