Cuma , Haziran 22 2018

TSK Dağdaki, BTK Klavye Başındaki Teröristlerle Mücadele Ediyor


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, ‘Zeytin Dalı Harekatının’ başladığı günden bu tarafa internet ortamında gerçekleştirilen yayınların BTK tarafından izlendiğine değinerek provokasyonu hedefleyen bu yayınların engellenmesi için özellikle sosyal medya kuruluşları ile içerik ve yer sağlayıcılara gerekli bildirim ve uyarıların yapıldığını söyledi. 
    

BTK başkanı Sayan, “Konu ile ilgili olarak Facebook, Twitter, Youtube ve Instagram gibi sosyal medya kuruluşlarının yetkilileriyle bizzat iletişime geçilerek illegal içeriklerin anlık olarak kendilerine iletildiği ifade edilmiştir. 
    

Uyar-kaldır yöntemi uluslararası hukuki uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu yöntemin uygulanması suretiyle gerekli aksiyonların alınması hususunda çalışmalar yürütülse de ABD menşeli olan bir takım sosyal medya şirketleri, tarafımızdan yapılan tüm uyarılara rağmen illegal içerikleri kaldırma hususunda çekimser davranmakta, hatta tarafımızdan yapılan uyarıları dikkate almayarak illegal içeriklerin yayınlanmasına izin vermektedirler. Sosyal medya hesapları ve diğer internet yayınlarının illegal içerikleri yayınlamaktaki hedefi ise yasa dışı ve manipülatif bir algı operasyonu yapmaktır. İllegal içeriklerin yayınlanmasına izin veren sosyal medya hesapları ile diğer internet yayınlarına kurumumuz tarafından ivedi bir şekilde işlem uygulanmaktadır.” şeklinde açıklamalarda bulundu.   
 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir