Pazar , Haziran 24 2018

TSK'dan Lice Kırsalında Operasyon! Gri Listede Aranan Terörist Öldürüldü!


Diyarbakır’ın Lice kırsalında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından düzenlenen hava harekâtında gri listede yer alan sözde Kendal alan sorumlusu PKK’lı terörist öldürüldü. 

TSK, tarafından yapılan açıklamada, 12 Temmuz 2017 tarihinde Türk Hava Kuvvetleri tarafından Diyarbakır Lice kırsalında gerçekleştirilen hava harekatı sonucunda İçişleri Bakanlığı aranan teröristler listesinde gri kategoride bulunan PKK’lı teröristin öldürüldüğü belirtildi. 

SÖZDE KENDAL ALAN SORUMLUSU ÖLDÜRÜLDÜ
Türk Silahlı Kuvvetleri bir açıklama yaparak, 12 Temmuz 2017’de Diyarbakır Lice kırsalında düzenlenen hava harekatında 4 PKK’lı teröristin öldürüldüğünü, öldürülen teröristlerden birinin arananlar gri listesinde yer alan sözde Kendal alan sorumlusu terörist olduğunu duyurdu. Ayrıca açıklamada, Tunceli Pülümür’de operasyon ve arama tarama faaliyetleri yürüten güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada, bir teröristin ölü olarak ele geçirildiği belirtildi. Pülümür’de öldürülen teröristin, öğretmen Necmettin Yılmaz’ın şehit edilmesinde etkin rol oynadığı düşünülüyor. Ayrıca, aynı olayla ilgili olarak teröristlere yardım ettiği iddiası ile bir köy muhtarı ve eşi de gözaltına alındı. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir