Cuma , Haziran 22 2018

TSK'dan Son Dakika Açıklaması! İkisi Yeşil Listede Üç Terörist Öldürüldü!


Türk Silahlı Kuvvetleri bir son dakika açıklaması yaparak, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde devam eden operasyonlar kapsamında bölücü terör örgütü mensubu 3 teröristin öldürüldüğünü duyurdu. Öldürülen teröristlerden ikisinin yeşil listede olduğu belirtildi. 

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde devam eden operasyonlar kapsamında açıklama yapan Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü mensubu 3 teröristin ölü olarak ele geçirildiğini duyurdu. Açıklamada, teröristlerden ikisinin İçişleri Bakanlığı tarafından aranan teröristler listesinde yeşil kategoride olduğu belirtildi. 

OPERASYON KAPSAMINDA ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI 13 OLDU
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde başlatılan terör operasyonları hakkında bilgilendirme yapan TSK, operasyonlar kapsamında toplamda 13 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti. Ölü olarak ele geçirilen PKK’lı teröristlerin yanında bir adet M-15 piyade tüfeği, bir adet tabanca, beş adet el bombası, beş adet av tüfeği, bir adet el dürbünü, bir adet telsiz, 150 adet M-15 piyade tüfeği fişeği ve 130 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği de bulunduğu belirtildi. 

YURT GENELİNDE OPERASYONLAR
Terörle mücadele kapsamında yurt genelinde devam eden operasyonlara ilişkin TSK tarafından yapılan açıklamada, Şırnak/Uludere’de, üs bölgesine silahlı saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu 3 teröristin de etkisin hale getirildiği belirtildi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir